2133990999 98+ info@hpsco.net
فروش فوق العاده HPS شروع شد! بریم محصولات جدید رو ببینیم

سبد خرید کوچک

شال و روسری، از آن دسته مواردی است که بیشترین تاثیر را در نگاه اول برای یک مخاطب به همراه دارد. معمولا خانم‌ها در این راستا در هر موقعیت یا مراسمی و همچنین با فرا رسیدن هر فصلی از سال، دغدغه انتخاب یک شال و روسری مناسب را دارند.

شال و روسری را می‌توان دنیایی گسترده از طرح، رنگ، ابعاد، جنس پارچه، نوع دوخت و مدل استفاده دانست.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مدل‌ها، پارچه‌ها و دوخت‌های موجود برای شال و روسری آشنا کرده و توضیح دهیم که هر رنگ و طرحی مناسب چه سلیقه و چه موقعیتی است. علاوه بر آن بهترین و مناسب‌ترین شال و روسری پاییزه را معرفی و شما را برای انتخاب شال و روسری مناسب سایر فصل‌ها و موقعیت‎‌ها راهنمایی خواهیم کرد.

 

اگر یکی از افرادی هستید که در زمینه فروش، پخش یا واردات شال و روسری فعالیت می‌کنند نیز، با مطالعه این مقاله درخواهید یافت که در فصول و موقعیت‌های مختلف چه گزینه‌هایی برای مشتریان و مراجعین شما مناسب‌ترین خواهد بود و قادر هستید آن‌ها را به هنگام خرید کردن، بهتر از پیش راهنمایی کنید.

انواع جنس و پارچه شال و روسری

شال و روسری با توجه به جنس پارچه به کار رفته در تولید آن‌ها انواع گوناگونی دارد. برخی از معروف‌ترین و مهمترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • شال و روسری ابریشم:

به احتمال زیاد همه ما می‌دانیم که پارچه ابریشم به دلیل فرآیند طبیعی، دشوار و ارزشمندی که موجب تولیدش می‌شود، پارچه‌ای گران‌قیمت و فوق‌العاده شیک و زیبا است. از این رو شال و روسری ابریشم نیز از آنجایی که به احتمال زیاد می‌بایست با پرداخت هزینه قابل توجهی تهیه شود، بیشتر مناسب موقعیت‌ها و مراسم‌های رسمی و خاص‌تر نسبت به سایر مکان‌ها و زمان‌هاست.

شال و روسری ابریشمی اگر با مانتو، پالتو یا بارانی کهنه یا قدیمی (از نظر ظاهری) استفاده شود، از نمای بصری آن کاهش یافته و جلوه خود را اندکی از دست می‌دهد. لذا اگر شخصی قصد خرید شال و روسری ابریشمی را دارد، همواره سعی کنید او را به استفاده از لباسی مناسب و درخور زیبایی و لطافت شال و روسری ابریشمی راهنمایی کنید، تا هارمونی صحیح و چشم نوازی در ظاهر او پدیدار شود. استفاده از پارچه ابریشم برای شال و روسری پاییزی انتخابی به جا و مناسب محسوب می‌شود.

 • شال و روسری نخی:

همانطور که از نامش احساس می‌شود، می‌بایست انتظار جنسی لطیف و خنک را از آن داشت که مناسب فصول گرم سال مانند بهار و تابستان است. از این رو شال و روسری نخی سبک بوده و نباید با پالتوها یا مانتوهای سنگین وزن و توپُر که ظاهری گرم و زمستانی دارند مورد استفاده قرار گیرد؛ تضاد بصری ایجاد شده در این نوع ست کردن لباس، اندکی زیاد و نامطلوب است.

 • شال و روسری ساتن:

ساتن اگر چه پارچه‌ای لطیف و سبک است اما تفاوت بارز آن با شال و‌ روسری نخی در ظاهر رسمی و به اصطلاح مجلسی آن است. البته سُر خوردن شال و روسری ساتن از سر، یکی از دلایل نامطلوبی است که ممکن است خریداران را در انتخاب آن دچار تردید کند. ولی از آنجایی که ظاهری فوق‌العاده تاثیرگذار و شیک در مجالس و‌ موقعیت‌های رسمی دارد، به احتمال زیاد هر خانمی حداقل یکی از آن‌ها را در بین شال و روسری‌های خود خواهد پذیرفت.

نکته آخر درباره شال و روسری ساتن آنکه، از این جنس پارچه تقریبا در تمام فصول سال استفاده می‌شود. ساتن اندکی از ابریشم ضخیم‌تر است و مانع عبور سرما از بافت خود می‌شود، از این رو گزینه مناسبی به عنوان شال و روسری پاییزی محسوب می‌شود.

 • شال و روسری حریر:

حریر پارچه‌ای شیک و سبک است که به علت ظرافتش کمتر به عنوان شال و روسری روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارچه حریر ظاهری آراسته در شخص ایجاد کرده و فوق‌العاده آسیب پذیر است؛ به همین جهت در مجالس و مهمانی‌ها استفاده شده و البته به خاطر سبک بودنش مناسب پاییز و زمستان نیست. حریر را نیز مانند شال و‌ روسری نخی نباید با پالتو یا بارانی و یا سایر البسه سنگین و گرم استفاده کرد؛ تضاد بسیار ناخوشایندی از نظر ظاهری و‌ همچنین عملکردی در پی دارد.

 • شال و روسری پشمی:

نام این جنس پارچه نیز موجب پیدایش احساس گرما در بدن می‌شود. از این رو بدیهی است که مناسب‌ترین گزینه برای فصول سرد سال است. اما شال و روسری پشمی انواع سبک و سنگین دارد که به طبع شال و روسری پشمی سبک یا نازک مناسب پاییز و جنس پشمی سنگین و ضخیم یا چندلایه آن مناسب زمستان است.

از استفاده شال و روسری پشمی پاییزه و زمستانه به همراه مانتوهای نازک و نخی نیز پرهیز کنید، چرا که ظاهری عجیب و تضادی بصری را در چشم بیننده به وجود می‌آورد.

شال و روسری پاییز

انتخاب رنگبندی و طرح مناسب شال و‌ روسری:

فصل‌های سال هرکدام معرف یک ترکیب رنگ منحصر به خود است. همانطور که پاییز و زمستان سرد و بهار و تابستان گرم است، چشم و روح انسان نیز نیاز دارد ببینده و پذیرای رنگ‌های مناسب برای این فصل‌ها باشد. در پاییز و زمستان سعی در پوشیدن لباس‌های رنگ گرم داشته باشید. قرمز، نارنجی پر رنگ، سرخ‌آبی و همینطور سایر رنگ‌هایی که بی روح نبوده و شامل حس سرزندگی و شادابی است.

شال و روسری‌های پاییزه و زمستانه‌ای که قرار است حاوی رنگ گرم باشند، بهتر است از نقش و نگار کمتری برخوردار بوده و طرحی خلوت داشته باشند. چرا که پررنگی آن‌ها به اندازه کافی چشم بیننده را درگیر خود می‌کند؛ طرح‌های پر نقش و نگار موجب شلوغی بیش از حد در چشم بیننده می‌شود.

اگر هم شال و روسری پر رنگ و گرمی وجود دارد که حاوی طرحی شلوغ است، می‌بایست حتما به همراه مانتو یا لباسی فوق‌العاده ساده از نظر طراحی مورد استفاده قرار بگیرد. در فصول گرم سال نیز بهتر است خلاف این عملکرد را رعایت کنیم. یعنی از شال و روسری با رنگ‌های سرد و ملایم مانند نیلی، کرم و قهوه‌ای روشن، نارنجی یا صورتی روشن و لطیف و رنگ‌هایی از این دست استفاده کنیم.

مدل‌های شال و روسری مناسب موقعیت‌های غیررسمی

در موقعیت‌های غیررسمی و در زندگی روزمره، با پوشیدن لباس‌های رها، هم خود شخص احساس بهتری دارد و هم بییندگان آن شخص با حضور یافتن در کنارش دچار احساسی رسمی و فضایی معذب نمی‌شوند. چرا که شال و روسری ما در فضای غیر رسمی، به صورت سرکش و آزادانه به هر طرف که مایل است ایستاده و از قانون خاصی تبعیت نمی‌کند. به همین جهت سعی کنید در روزهای عادی پارچه‌های سبک و لطیفی که خودتان با آن احساس راحتی می‌کنید برای شال و روسری انتخاب کنید و آن را به گونه‌ای آزاد به سر کرده و از پیچاندن و یا گره‌زدن‌های مجلسی بپرهیزید.

مدل‌های شال و روسری مناسب موقعیت‌های رسمی

در موقعیت‌های رسمی و مهمانی‌ها اغلب تمام آنچه که به ظاهر و باطن اشخاص مربوط است تحت کنترل بوده و آراسته است. به همین جهت شال و روسری نیز می‌بایست ظاهری مرتب، شیک و آراسته داشته باشد. لذا از مدل‌هایی که به صورتی هنرمندانه طراحی شده و یا می‌توان آنها را با گره‌هایی زیبا آرایش کرد استفاده کنید. در اینترنت به دنبال مدل‌های گره‌زدن شال و روسری بگردید، کارهای هنرمندانه و زیبای زیادی هستند که می‌توان با انجام دادن آن‌ها سادگی و عادی بودن ظاهر یک شال یا روسری را از آن گرفت.

همچنین مدل‌های زیادی شال و روسری وجود دارد که با رشته‌های مروارید، حلقه‌های طلایی و نقره‌ای یا هنر‌های دوخت برجسته، زیباسازی شده است. بدیهی است استفاده از آن‌ها در مجالس و محافل رسمی، امری پسندیده و مناسب خواهد بود. استفاده از این نوع شال و روسری در روزهای عادی علاوه بر آن که برای فرد و اطرافیانش حالتی کلافه‌کننده به همراه دارد، به دلیل تحرک زیاد و موقعیت‌های شلوغ و نامرتب ممکن است موجب آسیب رسیدن به تزیینات شال و روسری شود و دیگر نشود از آن به عنوان یک پوشاک شیک و رسمی استفاده کرد.

بهترین شال و روسری پاییزه:

مناسب‌ترین شال و روسری پاییزه از نظر جنس، طرح و رنگ می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • جنس پارچه مناسب برای شال و روسری پاییزی، جنس پشمی، ابریشم و ساتن است.

نکته:

 1. انتخاب اینکه شال و روسری پشمی سبک یا پشمی سنگین باشد، میزان سرمای روزهایی که قصد استفاده از آن را دارید، تعیین می‌کند. شاید پاییز سالی که در آن هستید برخلاف آنچه که از پاییز انتظار می‌رود آنچنان که باید سرد نباشد؛ لذا بر این اندیشه استوار نباشید که لزوما چون در فصل پاییز هستیم می‌بایست یک شال پشمی سنگین به سر داشته باشید.
 2. شال و روسری پشمی بنا به مدلی که دارد می‌تواند در روزهای عادی و یا موقعیت‌های رسمی و حتی مهمانی‌ها مورد استفاده قرار گیرد؛ لذا در نظر داشته باشید آنچه که موجب انتخاب یک شال یا روسری پشمی برای یک مکان رسمی است مدل و شیوه طراحی آن است؛ وگرنه به صورت عادی این جنس پارچه را نمی‌توان در دسته بندی البسه مناسب مهمانی قرار داد.
 3. شال و روسری ابریشم و ساتن را به خاطر قیمتشان هم که شده باید از آسیب‌های ممکن در امان نگه داشت، لذا گزینه مناسبی برای استفاده به صورت روزمره نیستند؛ به خصوص جنس ساتن که دائم در حال سر خوردن است و یا اگر به جایی گیر کند دچار نخ‌کش شدن و آسیب جدی می‌شود.
 • رنگ شال و روسری پاییزه می‌بایست در توناژ پررنگ و از دسته رنگ‌های گرم باشد.

نکته:

 1. توجه داشته باشید رنگ‌های فوق‌العاده گرم مانند قرمز تند و یا زرشگی برق را برای فصل زمستان بگذارید و برای پاییز، توناژ‌ها را اندکی ملایم‌تر اما همچنان در دسته‌بندی رنگ‌های گرم انتخاب کنید.
 2. رنگ قرمز تیره، نارنجی یا قهوه‌ای را می‎‌توان در دسته رنگ‌های فوق‌العاده مناسب برای فصل پاییز دانست، هارمونی این رنگ با آنچه که طبیعت برای ما به ارمغان می‌آورد، بسیار زیاد است.
 3. اگر رنگی مانند نارنجی پررنگ برای یک شال یا روسری انتخاب کرده‌اید، سعی کنید تا حد ممکن از وجود نقش‌ونگارهای شلوع و بزرگ بر روی آن پرهیز کنید.
 • طرح شال و روسری پاییزی همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد نباید زیاد شلوغ باشد، دلیل آن هم انتخاب یک رنگ گرم و زنده در آن است.

نکته:

 1. طرح‌های گل ریز را برای بهار و تابستان انتخاب کنید، چشم و ذات انسان در فصول پاییز و زمستان انتظار دیدن گل‌ها و شکوفه‌های بهاری را ندارد، از همین رو شاید به نظر نیاید اما تماشای یک شال و روسری گل‌دار به خصوص گل‌های ریز و شبیه به شکوفه در فصل پاییز و زمستان به صورت ناخودآگاه یک تضاد ذهنی برای بیننده ایجاد می‌کند که خود نیز شاید دلیلش را نداند، اما این امر تاثیرگذاری شما در جمع یا موقعیتی که در آن حضور دارد را به صورت کاملا محسوسی کاهش می‌دهد.
 2. در فصل پاییز طرح‌هایی شبیه به برگ‌های خشک یا دانه‌های برفی و مرواریدی، ظاهری زیبا و هارمونی دلنشینی با طبیعت انسان و جهان برقرار می‌کند.

فواید استفاده از شال و روسری مناسب فصل

انتخاب شال و روسری مناسب با هر فصل و استفاده از آن، علاوه بر آنکه ظاهری زیبا، آراسته و چشم‌نواز را به همراه دارد؛ موجب حفظ ایمنی بدن در فصول مختلف می‌شود. برای مثال شال پشمی در پاییز و زمستان علاوه بر آنکه ظاهر مطلوبی دارد به موجب آنکه روی گوش‌هایتان را نیز پوشانده از ورود سرما به داخل آن‌ها جلوگیری کرده و به واسطه آنکه دور گردنتان را احاطه کرده است، شما را از سرماخوردگی در امان نگاه می‌دارد. بنابراین موارد و نکات موجود برای انتخاب شال و روسری مناسب هر فصل را نباید صرفا با چشم زیبایی و مد نگریست.

طرح‌ها و رنگ‌های مختلف شال و روسری در بازار و در عمده فروشی‌ها، فروشندگان این صنف و مزون‌داران را دچار این سردرگمی می‌کند که بهتر است چه طرح یا مدلی را خریداری کنند؟ و یا چه روسری و شالی را با سایر تولیدات خود ست کنند؟ در این مقاله سعی شده است تمامی طرح و رنگ‌های مختلف موجود در بازار اعم از مدرن یا سنتی آورده شود تا فروشندگان و مزون‌داران تمامی اطلاعات این حوزه را یک جا به دست بیاورند. استفاده از طرح‌های مدرن، به روز و جذاب باعث افزایش فروش و سود بیشتر شما خواهد شد.

طرح‌ها و رنگ‌های مدرن شال یا روسری

چند دهه است که طرح‌ها و مدل های مختلف شال و روسری به صنعت مد راه پیدا کرده اند. حتی برندهای مطرح دنیا نیز به تولید طرح‌های مدرن و متنوع پرداخته اند تا بتوانند در این زمینه نیز موفق شوند. جالب است بدانید که تنها کشورهای مسلمان از این اجناس استفاده نمی کنند؛ بلکه سایر کشورهای غیر مسلمان نیز از شال یا روسری به عنوان اکسسوری در استایل خود استفاده می‌نمایند؛ تا ظاهر شیک و زیبایی را به استایل خود بدهند. ما در ادامه، تمامی مدل‌ها و طرح‌های موجود در بازار را بررسی می‌کنیم تا بتوانید به طور جامع و کامل با انواع اجناس بازار آشنا شوید و دید کاملی برای خرید اجناس فروشگاه یا مزون خود به دست بیاورید.

مدل های نخی

یکی از طرح‌های شال و روسری که جزء کاربردی‌ترین ها محسوب می‌شود، اجناس نخی و نازک است که بیشتر افراد برای فصل گرما از آن‌ها استفاده می‌کنند. شال‌های سال ۹۸ از آن دسته کارهایی نیستند که بسیار بلند باشند و بتوانید چندین دور، دور گردن بپیچید، بلکه اندازه متعارفی دارند. از رنگ‌ها و طرح‌های جدید برای سال ۹۸، می‌توان به رنگ‌های روشن مانند رنگ پاستیلی اشاره کرد. بهتر است فروشندگان شال و روسری و مزون داران حتما از کارهای نخی و ساده در اجناس خود استفاده کنند و سلیقه ساده پوشان را نیز پوشش دهند.

مدل های قواره بزرگ

منظور از مدل‌های قواره بزرگ مدل هایی است که اندازه آن ها حدودا به یک متر می‌رسد. مدل های قواره بزرگ روی شانه به طور یک طرفه قرار می‌گیرند. این نوع، شامل دو دسته رسمی و نیمه رسمی هستند تا همه مکان‌ها و مجالس را پوشش دهند. مدل‌های قواره بزرگ معمولا دارای طرح‌های شلوغ هستند و برای افراد قد بلند انتخاب خوبی محسوب می‌شوند. به مزون داران توصیه می‌شود که این طرح‌ها را با لباس‌های ساده ست کنند و در معرض دید مشتریان خود قرار دهند. فروشندگان شال و روسری نیز می‌توانند آن‌ها را در ویترین خود قرار دهند و مشتری بیشتری جلب کنند. به این خاطر که این نوع اجناس طرفداران بسیار زیادی دارند.

مدل های پوم پوم دار

مزون دارانی که مخاطبان نوجوانان زیادی دارند، می‌توانند از مدل های پوم پوم دار استفاده نمایند. از طرح‌های جدید و مدرن برای امسال می‌توان به شال‌های پوم پوم دار اشاره کرد. پوم پوم‌ها اصولا در لبه‌ها و یا به صورت تک تک بر روی حاشیه کار استفاده می‌شوند. این نوع مدل شیک و مدرن برای نوجوانان و جوانان بسیار جذاب و زیبا است. بنابراین خرید این نوع نمونه ها برای اجناس فروشندگان شال و روسری و مزون داران توصیه می‌شود. به این نکته نیز توجه داشته باشید که نوجوانان و جوانان همیشه دوست دارند کارهای خاص و متمایز استفاده کنند.

مدل های ترکمن

روسری‌های ترکمنی جزء اجناس قواره بزرگ به شمار می‌آیند که امروزه به علت مد شدن مدل های قواره بزرگ، طرفداران زیادی پیدا کرده اند. مدل های ترکمنی معمولا ریشه دار هستند و وجود ریشه‌ها، آن‌ها را از سایر مدل های قواره بزرگ متمایز می‌کند. این مدل روسری‌ها عموما رنگ‌های شاد و جذابی دارند. مزون داران می‌توانند با استفاده از روسری‌های ترکمن، استایل‌های جدید را با استایل سنتی ترکیب کنند. حتی اشخاصی نیز هستند که استایل سنتی را به سایر استایل‌ها ترجیح می دهند و مدل‌های ترکمن، پیشنهاد خوبی برای آن‌ها خواهند بود. علاوه بر این فروشندگان شال و روسری با خرید مدل های شاد و جذاب ترکمن برای اجناس خود می‌تواند به تولیدات داخل نیز کمک کنند.

مدل های با طرح کاشی کاری

یک مدل خاص و شیک که امروزه بسیار استفاده می‎شود، شال و روسری با طرح کاشی کاری است. از آن جا که کاشی‌ها، طرح‌های بسیار چشمگیری دارند؛ سعی شده است از طرح‌های کاشی های مساجد و یا سایر مکان های تاریخی در تولیدات شال و روسری الهام گرفته و طرح‌های مدرن و جدیدی ایجاد شود. توصیه می‌شود مزون داران و یا فروشندگان شال و روسری، مدل‌های با طرح کاشی کاری را با کیف ست با آن در یک استایل ساده به کار ببرند. در رنگ و طرح این نوع مدل ها بیشتر از رنگ‌های آبی آسمانی، خردلی و کهربایی استفاده می‌شود. این مدل زیبا نیز در حال حاضر طرفداران زیادی دارد.

مدل های ساتن جدید و مدرن

روسری‌های ساتن جزء مدل های براق و جذاب هستند که خانم‌ها همیشه به آن‌ها توجه نشان داده اند. مدل‌های از جنس ساتن در اندازه‌های متفاوت تولید می‌شوند و باب سلیقه تمامی سنین هستند. خانم‌های مسن نیز به طرح های ساتن علاقه بیشتری دارند. بنابراین مزون داران می‌توانند از اجناس ساتن برای تولیداتی که مخصوص بانوان است بهره ببرند. همچنین فروشندگان شال و روسری با ارائه طرح های متنوع و مدرن ساتن به بانوان، می‌توانند رضایت خاطر آن‌ها را جلب کنند. مدل های ساتن بیشتر برای استایل‌های نیمه رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای استایل‌های اسپرت توصیه نمی شوند.

مدل های با طرح چارخونه

فروشندگان شال و روسری و مزون داران می‌توانند انواع مدل‌ها و طرح های چارخونه از جمله چارخونه‌های ریز و یا چارخونه‌های بزرگ را برای نوجوانان و جوانان اسپرت‌پوش ارائه دهند. از طرح‌های مدرن و پر فروش که جزء مدل های ساتن محسوب می‌شوند؛ مدل های با طرح چارخونه‌ای هستند. رنگ مدل های چارخونه‌ای غالبا شامل طیف رنگ‌های کرمی و یا طیف رنگ‌های خاکستری است. توجه داشته باشید که طرح های چارخونه‌ای برای استایل‌های رسمی کاربرد بیشتری دارند.

مدل های گل دار

روسری‌های ساتن گل دار نیز وجود دارند که برای فصل بهار بسیار مناسب هستند. قبلا مدل های ساتن گل دار به نوعی بود که فقط یک قسمت آن گل دار بود، اما در طرح های جدید و مدرن امروزی، کل کار با طرح و نقش گل‌های زیبا پر شده است تا جذابیت بیشتری داشته باشد. وجود این مدل شال و روسری به دلیل خوش آب و رنگ بودن باعث جلب بیشتر مشتری نیز خواهد شد. مزون داران توجه داشته باشند که طرح‌های گل دار برای عید و بهار بسیار پر طرفدار هستند.

مدل های با طرح کهکشانی

این مدل، از طرح‌های جدید و مدرن است که بسیار مورد استقبال نوجوانان قرار گرفته است. مزون داران و فروشندگان شال و روسری می‌توانند برای جلب نظر نوجوانان از مدل های با طرح کهکشان استفاده کنند. مدل‌های با طرح کهکشان به استایل افراد، حالت اسپرت و خلاقانه تری می‌دهند و برای کارهای روزانه کاربرد دارند. از طرح کهکشان هم در روسری و هم در شال استفاده می‌شود.

مدل های با طرح حیوانات

یکی دیگر از طرح‌های مدرن و جدید که امروزه بسیار دیده می‌شود، طرح حیوانات است. این نوع طرح‌ها نیز بیشتر مورد پسند نوجوانان و جوانان است و بیشتر نظر این افراد را به خود جلب می‌کند. در این مدل بیشتر از طرح‌های عروسکی یا کارتونی حیوانات استفاده شده است؛ به عنوان مثال طرح کارتونی جغد، جوجه، گربه و غیره. مدل‌های با طرح حیوانات، بیشتر با استایل اسپرت و یا مانتوی جین ست می‌شود. این نوع مدل جذاب و شیک، از پر فروش‌های سال است و مشتریان زیادی را برای فروشندگان شال و روسری و مزون داران جذب می‌کند.

مدل های میکی موس

شال و روسری با طرح میکی موس نیز این روزها بسیار مد شده است و اکثر نوجوانان و جوانان علاقه به استفاده از این مدل طرح ها در استایل روزانه خود دارند. خرید این نوع مدل‌ها و طرح ها نیز برای فروشندگان شال و روسری و مزون داران توصیه می‌شود.

مدل های با طرح پوست حیوانات

از طرح‌های دیگر شال و روسری، طرح پوست حیوانات است. مانند مدل های با طرح پوست پلنگ یا طرح پوست ببر یا مدل هایی که به صورت ترکیبی از چندین طرح پوست حیوانات در آن‌ها استفاده شده است . این نوع طرح که جزء طرح‌های مدرن شناخته می‌شوند؛ بیشتر در برندهای Zara  و Gucci دیده می‌شوند و خانم‌های مارک پوش به آن‌ها علاقه بیشتری نشان می‌دهند. بنابراین استفاده از این مدل‌ها در مزون‌ها و فروشگاه‌های شال و روسری، نظر مارک پوشان را به خود جلب خواهد کرد.

مدل های با طرح توپ توپی

شال و روسری با طرح توپ توپی از طرح هایی است که همیشه مورد توجه بوده و هست. برای استایل‌های اسپرت یکی از بهترین گزینه‌ها مدل های توپ توپی است. معمولا مدل‌های با توپی توپی‌های بزرگ، طرفداران بیشتری از نوع کوچک دارند.

مدل های لمه

شال و روسری از جنس لمه معمولا نرم و براق هستند و اکثرا در آن‌ها از اکلیل استفاده شده است. رنگ‌های اجناس لمه بیشتر شامل طیف رنگ‌های مشکی، خاکستری، قهوه ای، نقره‌ای و یا شیری رنگ هستند. به علت وجود اکلیل در بافت پارچه این نوع اجناس، توصیه می‌شود از مدل های لمه در استایل‌های مجلسی استفاده شود. همچنین مدل‌های لمه‌ای به طرح رنگین کمانی نیز وجود دارد که توصیه می‌شود مزون داران برای شادتر شدن و رنگی تر شدن کارهای خود از آن‌ها استفاده کنند.

مدل های پلیسه

شال و روسری پلیسه از آن طرح هایی است که هر از گاهی مد می‌شود. اخیرا فروشندگان شال و روسری و مزون داران، بیشتر از مدل های پلیسه در کارهای خود استفاده می‌کنند. مدل های پلیسه در دو نوع طرحدار و ساده وجود دارند. همچنین شامل دو جنس حریر و ساتن هستند. بهتر است از جنس ساتن مدل های پلیسه در استایل‌های مجلسی و از جنس ساده مدل های پلیسه، در استایل‌های روزانه استفاده شود. برخی از مدل‌های شال پلیسه نیز وجود دارد که در لبه‌های آن از تزئیناتی مانند: تور یا مهره‌های زینتی استفاده شده است، که این مدل نیز برای استایل‌های مجلسی توصیه می‌شود.

مدل های گلدوزی شده

شال و روسری با طرح گلدوزی و یا سوزن دوزی نیز وجود دارد که معمولا در لبه‌های کار به صورت یک حاشیه باریک گلدوزی یا سوزن دوزی وجود دارد و گل‌های ریزی نیز در کل شال یا روسری گلدوزی شده است. درصورتی که در مزون خود از کارهایی سنتی استفاده می‌کنید؛ این مدل می‌تواند جذاب باشد. این نوع مدل‌ها در دسته مدل‌ها و کارهای سنتی قرار می‌گیرند و طرفداران خاص خود را نیز دارند. اما به نسبت مدل‌ها و طرح‌های مدرن‌تر، از طرفدار کمتری برخوردار است.

در این مقاله سعی شد تمامی طرح‌ها و رنگ‌های مدرن و جدید شال و روسری معرفی شود تا فروشندگان این صنف و همچنین مزون داران، بتوانند بیشتر با مدل‌های موجود در بازار آشنا شوند و در خرید اجناس خود از این مدل‌ها استفاده کنند. امیدواریم که با بررسی طرح‌های مدرن و شیک ذکر شده، بتوانید مشتریان بیشتری را به فروشگاه یا مزون خود جذب کنید و بیشترین فروش را داشته باشید.

خرید مستقیم کالا بدون واسطه و از درب کارخانه، فواید بی‌شماری برای فروشنده دارد. فروشندگان هر نوع کالا خصوصا صنف شال و روسری می‌بایست بهترین خرید و به صرفه‌ترین حالت را مد نظر قرار دهند. خریدهای مستقیم کارخانه‌ای مزایای خوبی دارند. شانس و فرصتی مناسب وجود دارد که کالاهای بهتری را با قیمت پایین‌تر خریداری نمایید. حضور مستقیم موجب می‌گردد شخص به راحتی به مدل‌های متنوع و انواع دیگر دسترسی پیدا کند. کالایی که به صورت حضوری و از کارخانه تهیه شود، هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت قابل اطمینان است و موجب می‌گردد شخص از طریق حضور، یک خرید قابل قبول داشته باشد.

مزیت‌های خرید شال و روسری از کارخانه

خرید کالا به صورت مستقیم و از طریق کارخانه می‌تواند مزیت‌های مهمی برای خریدار داشته باشد. در این قسمت به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

خرید شال و روسری از کارخانه معمولا هزینه کمتری دارد که البته دلیل آن،  بی‌کیفیتی کالا نیست. از آنجایی که هیچ واسطه‌ای جهت فروش درگیر نیست، هزینه پایین‌تر از هر مغازه‌ای در نظر گرفته می‌شود. در کل خرده فروشان و توزیع کنندگان بعد از خرید از کارخانه، هزینه‌های جانبی فراوانی دارند که باید روی کالای خود اضافه کنند و با مبلغی بالاتر از قیمت کارخانه، به خریداران ارائه دهند. در واقع مشتریان علاوه بر قیمت روسری، مقداری مبلغ اضافه‌تر از قیمت کارخانه به فروشنده پرداخت می‌کنند. گاهی هزینه‌های حمل ونقل شال و روسری نیز به هزینه اصلی اضافه می‌گردد. هزینه‌های مغازه‌، کرایه‌ها و حقوق کارمندان نیز به مبلغ اولیه شال و روسری افزوده می‌شود. خریدار می‌بایست تمامی این موارد را در نظر داشته باشد. بسیاری از فروشنده‌های شال و روسری هزینه‌های تبلیغاتی خود را نیز به قیمت واقعی کالا اضافه می‌نمایند. گاهی قیمت بسیاری از کالا‌ها به دلیل این هزینه‌ها بسیار بالا در نظر گرفته می‌شود.

شال و روسری کارخانه

 • زمانی که شال و روسری از کارخانه سفارش داده شود، احتمالا زدگی و ایراد در پارچه کمتر خواهد بود. بعضی کالاها دست به دست می‌چرخند، زیرا توزیع‌کنندگان و خرده فروشان مختلف سعی در فروش آن‌ها با قیمت‌های مختلف دارند. گاهی شال و روسری‌هایی که در یک فروشگاه به فروش نمی‌رسند، جهت فروش بهتر به فروشگاه‌های دیگر انتقال داده می‌شوند و این انتقال، احتمال خسارت و خرابی پارچه را افزایش می‌دهد. حتی گاهی یک شال و روسری دست نخورده و بسته بندی باقی می‌ماند اما به دلیل جابه جایی‌های مکرر، الیاف پارچه آسیب می‌بینند.
 • شال و روسری‌هایی که از کارخانه خریداری می‌شوند از لحاظ نو بودن پارچه مطمئن هستند. این نوع شال و روسری‌ها جهت خرید، بهترین انتخاب محسوب می‌شوند. در ضمن، این خرید به شما این امکان را می‌دهد که برخلاف فروش‌های دست به دست در تجارت، شاهد خراب شدن و زدگی پارچه نشوید. در کل آنکه عمر پارچه بیشتر از پارچه‌ای که سال‌ها در یک مغازه مانده و به فروش نرسیده است، خواهد بود.
 • هنگامی که سفارش کالا مستقیما از تولید‌کنندگان صورت گیرد، تجارت تاثیر محیطی کمتری خواهد داشت. بهترین نوع خرید شال و روسری، خرید از کارخانه است چرا که بهترین تولید از خود کارخانه آغاز می‌شود. خریدار، کالا را از کارخانه به انبار خود منتقل می‌کند و به صورت‌های گوناگون به فروش می‌رساند. سود خریدار در این مواقع خوب خواهد بود و به صورت‌های گوناگون می‌تواند فروش را انجام دهد. در بسیاری از مواقع، خرده فروش یا توزیع کننده‌ای که خرید خود را از کارخانه انجام می‌دهد، کالا را ذخیره می‌نماید و در هر زمان با قیمت‌های مناسب به فروش می‌رساند. اغلب شال و روسری‌هایی که عمده فروشان از کارخانه تهیه می‌کنند قبل از رسیدن به دست خرده فروشان، در مقادیر کم و یا به صورت کلی فروخته می‌شوند.

شال و روسری کارخانه

 • گاهی خرید شال و روسری از کارخانه ویژگی‌های جانبی بیشتری را برای خریدار فراهم می‌نماید. ممکن است به خریداران این امکان داده شود که کالاها را به روش‌های مختلف سفارشی کنند.
 • در کارخانه‌ها ممکن است گاهی کالای خاصی را پیدا کنیم که در فروشگاه‌های دیگر یافت نمی‌شوند. گاهی در شال و روسری طرح‌های متنوع و خاصی را می‌بینیم که خرده فروشان و توزیع کنندگان، آن‌ها را در بین کالاهای خود ندارند. همین امر این امکان را به خریدار می‌دهد که کالاهای جذاب را خریداری کند و از نمونه‌های خاص دیدن نماید. همچنین شما می‌توانید در حین خرید از کارخانه از طیف وسیعی از مدل‌ها و انواع گوناگون شال و روسری دیدن فرمایید.

به طور خاص، خرید مستقیم از کارخانه مزایای ارزشمندی برای خریدار به همراه دارد. برخی از این مزایا مربوط به کیفیت کالا و برخی دیگر مرتبط با تنوع کالا است. بسیاری از خریداران یا خرده فروشان و یا توزیع کنندگان کالا برای کاهش قیمت‌های خود، سعی می‌نمایند خرید را از کارخانه انجام دهند. برخی افراد نیز برای خرید کالاهای متنوع به سوی کارخانه‌ها می‌روند و ترجیح می‌دهند کالاهای با کیفیت را از کارخانه‌ها تهیه کنند. کالایی که از کارخانه تهیه می‌شود اقتصادی و مقرون به صرفه بوده و برای خریدار سودآوری فراوانی را به دنبال دارد. بیشتر افرادی که خرید خود را از کارخانه انجام می‌دهند، تصمیم دارند هزینه‌های خود را کم کنند و بهترین خرید را انجام دهند. گاهی برخی از خریداران، کالایی که به میزان انبوه نیاز دارند را نمی‌یابند و جهت خرید به تعداد بالا، به کارخانه مراجعه می‌نمایند. شاید فردی بتواند کالای مورد نظر خود را از خرده فروشی‌ها خریداری نماید ولی هر چقدر هم که این کالا را ارزان تهیه کند، باز با قیمتی که کارخانه اعلام می‌نماید مطابقت ندارد و همیشه قیمت کارخانه به دلیل بی واسطه بودن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

شال و روسری کارخانه

بازار شال و روسری و تهیه آن از کارخانه

خرید شال و روسری به صورت مستقیم به همراه کیفیتی که کالای کارخانه‌ای دارد، انتخاب بسیاری از خریداران و مغازه داران است. امروزه همگان در پی یک کالای مناسب با قیمت قابل قبول هستند. کالایی که با توجه به هزینه‌ی پرداخت شده در قبال خرید، بتوان آن را به خوبی در بازار به فروش رساند. هدایت بازار و فروش مفید، نتیجه‌ی یک خرید معقول است. خریدی که نیاز مشتری را برطرف نماید و همان کیفیت و قیمتی که مشتری در نظر دارد را داشته باشد، موفق است. بازار تقاضا زمانی درست پیش خواهد رفت که کالای مناسب در بازار پخش باشد. شال و روسری‌های با کیفیت و مناسب به راحتی مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرند و در نهایت به یک خرید موفق منجر می‌گردد. گاهی بسیاری از شال و روسری‌ها دارای قیمت واقعی خود نیستند. در این طور مواقع مشتری رغبت چندانی به خرید نخواهد داشت. قیمت شال و روسری باید متناسب با کیفیت پارچه و دیگر هزینه‌های جانبی، به صورت نرمال و قابل قبول باشد. خریداران همیشه به دنبال یک خرید مناسب هستند و به همین دلیل کارخانه‌ها را بهترین و مناسب‌ترین مکان برای خرید کالای خود می‌دانند. خریداران پیش از خرید می‌بایست به اقتصاد بازار توجه نمایند و آن را مد نظر قرار دهند. آزادی انتخاب در کارخانه برای خریدار بیشتر خواهد بود. در بازاری که رقابتی است، خرید از کارخانه به نفع خریدار است. تنها محدودیتی که وجود دارد، اول قیمتی است که خریداران مایل به پرداخت هستند و دوم میزان سرمایه آن‌ها است.

شال و روسری کارخانه

تعامل آزادانه در خرید و فروش

اقتصاد بازار امکان تعامل دوطرفه را به خریدار و فروشنده می‌دهد. بین عرضه و تقاضا همیشه می‌بایست اطمینان حاصل شود و هر دو طرف از خرید و فروش خود رضایت داشته باشند. خریدار مایل است برای کالایی که مورد قبول است و کیفیت خوب و قیمت مناسب دارد، هزینه نماید. خریدار در حین خرید به میزان سودی که می‌تواند از آن کالای خاص دریافت نماید، نیز توجه می‌کند. خریدار کمترین ضرر را در نظر می‌گیرد و با توجه به آن، آغاز به خرید می‌نماید. کارخانه‌ای که کالا را با خدمات بیشتری ارائه می‌دهد، مورد استقبال خریداران عمده قرار می‌گیرد. بیشترین تقاضا، مربوط به کارخانه‌ای است که بهترین تولید و مناسب‌ترین قیمت را دارد. اگر کارخانه‌ای قیمت بالایی را برای کالای خود در نظر بگیرد، درخواست خرید به نسبت پایین می‌آید و تعامل موفقی را شاهد نخواهیم بود. خریدار عمده می‌بایست به نیاز مصرف کنندگان توجه نماید و کالای مورد استقبال مصرف کننده را تهیه و توزیع نماید. بازار کسب و کار رقابتی است، در این بازار فردی موفق است که تمامی جوانب کاری را مد نظر قرار دهد. موفق‌ترین کارخانه‌ها محصولات با کیفیت داشته‌اند و با سرمایه گذاری روی کالا، سبب جذب بالای خریدار شده اند.

شال و روسری کارخانه

چگونه می‌توانیم فروش شال و روسری را آغاز کنیم؟

پیش از شروع هر کاری می‌بایست یک تحقیق کلی از افراد با تجربه در همان صنف داشته باشید. به سراغ تولید کنندگان شال و روسری بروید و میزان بودجه برای شروع را سوال نمایید. در برخی صنف‌ها، بودجه و اعتبار لازم برای شروع بسیار مهم است. چه بسا بسیاری از افراد که ناآگاهانه شروع به کسب و کاری کرده‌اند و در پایان، آن حرفه را ناموفق ترک کرده‌اند. در شروع کار، قیمت وکیفیت بسیار مهم هستند. شخصی که شال و روسری‌های خود را با وجود کیفیت عالی به قیمت کارخانه به فروش می‌رساند، مطمئنا در فروش و جذب مشتری موفق‌تر خواهد بود. خرید ابتدایی در چنین فروشگاه هایی خریدهای بعدی را به دنبال خواهد داشت. فروشنده‌ای موفق است که نحوه‌ی جذب و حفظ مشتری را به خوبی بداند. مورد دیگری که در شروع کار شال و روسری مهم به نظر می‌رسد، مکان فروش این کالا است. مراکز پر رفت و آمد، بهترین مکان جهت فروش این کالا هستند. مکان فروش و توجه به آن، از اهمیت خاصی برخوردار است.

نقش شال و روسری در صنعت مد و اهمیت آن

شال و روسری نقش مهمی در صنعت مد دارد. شال و روسری‌های جذاب، صورت شما را زیبا نشان می‌دهد. مهم نیست که این محصول از کجا خریداری می‌شود، تنها چیزی که اهمیت پیدا می کند کیفیت و قیمت مناسب آن است. شال و روسری، سبک‌ها و مدل‌های گوناگونی دارد. طرح و مدل شال و روسری در میزان خرید آن از سوی خریدار، بسیار تاثیر گذار است. گاهی هر ساله نمایشگاه‌هایی جهت نشان دادن طرح‌های متنوع شال و روسری برگزار می‌شود و تنها افرادی جذب آن می‌شوند که تنوع را می‌پسندند و به جدید بودن اهمیت می‌دهند. هر قدر تعداد طرح‌ها تنوع بیشتری داشته باشند، خریداران بیشتری را شاهد خواهیم بود. قیمت شال و روسری با توجه به اندازه، وزن، نحوه استفاده و طرح مشخص می‌شود. مزیت شال و روسری‌های مختلف را می توان به راحتی و با جستجو در اینترنت یافت. اگرچه روسری‌های ابریشمی کمی گران هستند اما ارزش خرید را دارند. ابریشم از مواد ظریف و طبیعی تولید شده و به همین دلیل هزینه خرید آن کمی بالا است. اگر چه می‌توان برخی سبک‌های شیک را از بعضی فروشگاه‌های نزدیک خریداری کرد اما برای یک خرید عمده‌ی موفق، رفتن به کارخانه پیشنهاد می‌گردد. کالایی که قیمتی بسیار جذاب داشته باشد مورد استقبال همگان قرار می‌گیرد، این به آن معنا است که می‌توان سود خود را به حداکثر رساند. گاهی موجودی برخی کارخانه‌ها کم می‌شود و تنوع در آن‌ها پایین می‌آید اما به سرعت با بازگشت بودجه، مجدد طرح‌های جدید و نو ایجاد می‌گردد. با یک بار خرید کالا در دفعات بعدی سفارشات بیشتر خواهند شد و بودجه بیشتری وارد کارخانه می‌گردد.

کیفیت را فدای قیمت نکنید!

به طور کلی مشاغل در هر نوعی که باشند به هزینه اهمیت می‌دهند و این امر برایشان مهم تلقی می‌گردد. هر شغلی به دنبال سودآوری منصفانه و منطقی است. فروشگاهی که کالای خود را با قیمت کم به فروش می‌رساند، دلیل بر بی‌کیفیتی کالا نیست. این‌ها ترفندهای جذب مشتری هستند که زمینه ساز شروع یک تعامل موفق می‌شوند. کارخانه‌ای که بتواند کالای خوب ارائه دهد، می‌تواند انتخاب خوبی برای خریداران باشد. تصور نمایید شخصی اولین بار است که برای خرید عمده شال و روسری اقدام می‌نماید، اگر در وحله‌ی اول انتخاب صحیحی در خرید نداشته باشد، در تجارت و فروش موفق نخواهد بود. کالای با کیفیت کلید زنده ماندن صاحبان مشاغل در رقابت است. اگر چه خرید ارزان مهم است ولی نباید کیفیت را زیر سوال برد.

در این نوشته به مزایای خرید شال و روسری از کارخانه و مقرون به صرفه بودن آن، اشاره شد. بسیاری از خریداران جهت تهیه کالای خود، کارخانه‌ها را انتخاب می‌نمایند که در برخی مواقع بهترین گزینه است. در این مقاله تعامل در خرید و فروش و مزایای خرید مناسب، به صورت کامل شرح داده شد.

از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز خصوصا در دوره هخامنشی شاهد نوعی پوشش در جمع زنان ایرانی بودیم. آنان این نوع پوشش را به صورت‌های گوناگون در جامعه ایرانی رعایت می‌کردند. پوشش سر برای زنان، گاهی یک تکه پارچه‌ی زیبا و گلدار محلی بود که آن پارچه جلوه خاصی به چهره آنان در جامعه می‌بخشید.

سبک پوشیدن‌ها ساده و زیبا بود و در عین سادگی، هر کدام دنیایی از رنگ و طرح بودند. رنگ‌های شاد در بین آنان بسیار مرسوم بود. به طور کل پوشش یک جذابیت فرهنگی است و در کنار پوشش می‌توان زیبایی و آراستگی را نیز توام با هم حفظ نمود.

در قرن ۹ قبل از میلاد در تصاویری که از قدیم در دست است، امپراطور را با شال نشان می‌دادند. به احتمال قوی شال در این تصاویر جنبه‌ی تزیینی و هنری داشته است. در زمان روم باستان نیز، از پارچه‌ای که روی سر قرار می‌گرفت، برای تمیز کردن (به عنوان پارچه عرق گیر) استفاده می‌شد.

 این پارچه‌ها در ابتدا توسط مردان برای دورگردن یا دور کمر به کار برده شد و به مرور در دوره‌های بعدی کاربرد خود را به موارد خاص و اهداف دیگر داد. مورخان بر این باور هستند که در زمان سلطنت امپراتور چین شال و روسری کاربرد اداری داشته است.

 به این صورت که تفاوت جایگاه سربازان در نظام چین،  با تفاوت در رنگ و جنس روسری‌هایشان مشخص می‌شد. درجه‌های بالا در نظام، روسری‌هایشان از جنس ابریشم بود و سایر افراد از روسری با جنس پنبه‌ای استفاده می‌کردند. جالب هست بدانید دانشجویان در کشور انگلستان نیز به صورت سنتی شال و روسری‌هایی را با رنگ‌های مختلف که تمایز دهنده‌ی کالج و دانشکده بود، می پوشیدند. در اواسط قرن ۲۰، روسری دیگر جنبه‌ی ضروری و مهم به خود گرفت و به یک پوشش با اهمیت، برای زنان و مردان تبدیل شد. در این نوشته، به چگونگی انتخاب یک روسری، خریدآن و برخی نکات دیگر اشاره می‌شود.

چگونه شال و روسری عید انتخاب کنیم؟

در جوامع ایرانی، شال و روسری عید جایگاه خاصی را در مد به خود اختصاص داده است. این پارچه که به عنوان پوشش سر مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند با انتخاب صحیح و در نظر گرفتن رنگ و طرح مناسب، یک لباس خیلی ساده را در مجموع بسیار شیک جلوه دهد. زیبایی روسری به لباس شما نما می‌دهد. پس انتخاب مناسب و خوب یک شال و روسری از اهمیت خاصی برخوردار است.

شال و روسری عید

 • شال و روسری‌هایی را انتخاب نمایید که در عین زیبایی، سبک، راحت و ایده ال باشند.

 در هنگام خرید روسری، خیلی از افراد مجذوب رنگ و طرح کار می‌شوند در صورتی که راحتی و سبک بودن روسری نادیده گرفته می‌شود. در این طور مواقع جذابیت رنگی تاثیر خود را گذاشته و فرد را راغب به خرید آن می‌نماید.

 • طرح و مدل روسری را با توجه به استفاده خود در محیط‌ها وشرایط مختلف انتخاب نمایید.

اگر چه انتخاب شال و روسری سلیقه‌ای است و شخص با توجه به نظر خود آن را انتخاب می‌نماید اما این نکته حائز اهمیت است که شخص برای هر طرحی که انتخاب می‌کند محیط استفاده از آن را هم در نظر بگیرد. هر محیطی پوشش خاص خود را می‌طلبد. به فرض مثال نمی‌توان در جلسه‌ای رسمی از طرح‌های مجلسی و پر زرق و برق استفاده نمود. هر طرحی از روسری و شال مختص استفاده در یک سری از محیط‌ها و جلسات می‌باشد.

انتخاب روسری بیشتر از هر چیز، به سلیقه و سبکی که فرد دوستدار آن است، بستگی دارد. فردی که سبک کلاسیک را ترجیح می‌دهد، گاهی شال ابریشمی را در اطراف گردن و یا به صورت پیشانی بند، مورد استفاده قرار می‌دهد. برخی افراد روسری مستطیل شکل را می‌پسندند و به شکل سه گوش تا می‌کنند و انتهای آن را به جای گره زدن آویزان می‌کنند. استفاده از روسری سه گوش و شال ابریشمی در اطراف گردن، ترکیب جذابی در محیط‌های کلاسیک می‌باشد.

 • جنس شال و روسری را با توجه به فصل سال، انتخاب نمایید.

شال و روسری‌های ابریشمی بیشتر حالت براق و مجلسی دارند و بسیار ظریف هستند اما شال و روسری‌های پنبه‌ای انتخاب‌های بهتری برای استفاده‌های روزانه می‌باشند. آنها را می‌توان مدام استفاده کرد و بسیار با دوام و کاربردی هستند. لازم به ذکر است که روسری پنبه‌ای بین فصول مختلف سال یا در طول فصل تابستان مناسب‌تر هستند. روسری که جنس آن از ابریشم طبیعی است، در فصل زمستان شما را گرم می‌کند و در تابستان بسیار خنک هست. جنس شال و روسری‌های ابریشمی بسیار ظریف است و خیلی سریع نخ کش می‌شود، به همین دلیل نیاز به توجه زیاد دارند. در حین خرید روسری با لمس کردن پارچه‌ی آن می‌توانید نوع ایده‌ال خود را خریداری نمایید.

 روسری در انواع  پارچه‌ای، ابریشمی، پنبه‌ای، آکریلیک، ویسکوز یا پلی استر وجود دارد. انتخاب نوع پارچه‌ی روسری بستگی به انتخاب و کاربرد شما دارد. برخی شال و روسری‌ها به دلیل جنس ضعیف و ظریفی که دارند فقط قابل تمیز کردن هستند در حالی که برخی دیگر را به راحتی می‌توان با ماشین لباسشویی و یا به صورت دستی شستشو داد.

 • شال و روسری عید را با لباس و یا دیگر لوازم مانند کیف پول، کفش، کمربند و غیره هماهنگ انتخاب کنید.

اگر زمینه ی لباس شما شلوغ است و داری طرح می‌باشد، انتخاب شما می‌بایست یک شال و روسری ساده و بدون طرح باشد. رنگ آمیزی روسری بسیار مهم است. سعی شود از هماهنگی رنگ‌ها استفاده نمایید. هارمونی در انتخاب رنگ پوشش شما را زیبا‌تر می‌کند و به نوع پوشش جلوه و نما می‌دهد. از آنجایی که شال و روسری اطراف صورت را می‌پوشاند، رنگ آن چشم‌ها یا موهای شما را زیبا‌تر نشان می‌دهد. بنابراین مهم است که با دقت، بهترین رنگ را انتخاب نمایید. با چند مرتبه پرو کردن شال و روسری می‌توانید نوع هماهنگ با لباس خود را گزینش نمایید.

شال و روسری عید

مزایای خرید عمده‌ی شال و روسری عید

برای فروشندگان، خرید شال و روسری در نزدیک‌های عید نوروز کمی دشوار می‌شود. خرید کالا برای فروش، در یک تجارت خصوصا برای عید نوروز، نیاز به هنر و مهارت خاصی دارد. اگر شخصی خرید خوب و مناسب برای فروش در تجارت خود را داشته باشد، می‌تواند شاهد سود‌ دهی ایده‌ال در پایان هر روز و هرماه، در حرفه‌ی خود باشد. فروشنده باید مزایا و معایب تجارت خود را بداند تا بتواند شخصی موفق در حرفه و مشاغل خود باشد.

هر شخص باید در حرفه‌ی خود شفاف پیش برود و در مورد توانایی خود در انجام یک تجارت موفق سنجیده قدم بردارد. فروشنده باید مراکزی که فروش کالا به صورت عمده دارند را شناسایی نمایدو برای تجارت خود کالایی را خریداری نماید که در ابتدای خرید ارزان و به صرفه تهیه کرده باشد.

خرید کالا در پایان سال با نزدیک شدن به ایام نوروز کمی سخت‌تر می‌شود اما با دقت و حوصله می‌توان خرید عمده‌ی شال و روسری عید را به خوبی انجام داد. پوشاکی که به صورت عمده برای یک تجارت خاص، خرید می‌شوند باید از مراکزی باشند که هم از نظر کیفیت در حد بالا باشند و هم از نظر قیمت، متناسب با هدف خرید و فروش باشند. معمولا بیشتر فروشنده‌ها پوشاک خود را به صورت کلی تهیه می‌کنند که از لحاظ هزینه نیز برایشان به صرفه باشد. خریدی که برای یک تجارت هدفمند انجام شود، موفقیت در آن تجارت را برای فروشنده به همراه دارد. کالای خوب سبب جذب خریدار در ایام سال، خصوصا نوروز می‌گردد. کالای عمده‌‌ی با کیفیت و با قیمت مناسب، سبب ایجاد رغبت خرید در خریداران می‌گردد و به مرور زمان مشتریان یک تجارت ثابت می‌شوند و خرید تداوم پیدا می‌کند.

شال و روسری عید

شال و روسری عید و موفقیت در بازار فروش

خرید کلی شال و روسری عید با قیمت عمده به طور معمول موفقیت در فروش را در پی‌دارد. شال و ورسری‌هایی که به صورت عمده تهیه شده اند با سود کمتری خریداری می‌شوند و در نهایت مغازه‌دار برای فروش آنها می‌تواند سود متناسب و خوبی را روی محصول خود اضافه نماید.

 خرید باید طوری باشد که گردش و فروش آن سریع انجام گیرد. پس مغازه‌دار باید در انتخاب و خرید کالای تجارت و فروش خود دقت نماید. تجارت باید دارای سابقه‌ی مالی باشد. به این معنا که فرد توانایی خرید کالا به صورت عمده را داشته باشد که در پی خرید عمده بتواند بازخورد خوبی از تهیه کالای خود داشته باشد.

 اگر در فروش شال و روسری عید ، فروشنده سرمایه گذار داشته باشد و محصول از مراکز خوب تهیه گردد قطعا به دنبال آن سوددهی خوبی خواهد داشت. در واقع در آن زمان فروشنده برای کار خود بازاری ایجاد کرده و کالای مورد پسند و مناسب مشتری و مخاطب را آماده نموده، درست طوری که در فروش، شاهد سود بالایی خواهد بود.

 گاهی از فروشندگان دیگر، تجربیاتی جهت خرید عمده دریافت نمایید. این راهنمایی‌ها می‌تواند راه پیشرفت شما را بگشاید. لازم به ذکر است شخص در ابتدای انتخاب تجارت و حرفه‌ی خود باید دقت نماید.

انتخاب حرفه‌ی مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر شغل و حرفه درست و حساب شده انتخاب نشود، پیشرفتی حاصل نخواهد شد. فروش شال و روسری عید اگر با دقت در خرید محصول صورت گیرد و با استفاده از تجربیات دیگران پیش رود مطمئنا موفق خواهد بود.

 فروش در این حرفه نیاز به سرمایه کاری زیاد ندارد و شخص می‌تواند با دقت و فکر و به صورت هدفمند پیش برود. زمانی که خرید با دقت و فکر، به صورت عمده صورت گیرد کار و فروش از موقعیت ضعیف خارج شده و سود دهی را به دنبال خواهد داشت. هدایت درست کار، نحوه‌ی فروش و توجه به روانشناسی فروش نیز بحث دیگری است که اهمیت به آن سبب فروش  ایده‌ال می‌گردد.

شال و روسری عید

رقابت در بازار شال و روسری عید

گاهی برخی عوامل بیرونی همانند افزایش رقابت در یک صنف، مانع رشد و آینده‌ی کاری یک حرفه می‌گردد. فروشنده اگر ماهر باشد می‌تواند با شخصیت خود، روابط عمومی و ارتباط قوی در برخورد اول، عامل اصلی موفقیت در کسب و کار خود گردد.

در هر حرفه‌ای رقابت وجود دارد. جهت پیروزی در این رقابت می‌بایست قوی بود و بسیار قدرتمند و سنجیده جلو رفت و مدام برای سودآوری و بهره برداری بهتر در حرفه‌ی خود به دنبال راه حل و مسیری برای حل مشکل بود. تولید‌کنندگان عمده‌ی شال و روسری می توانند، راه حلی درست باشند. زمانی که فروشنده از تولیدی، به صورت عمده خرید می‌کند، در ابتدا، خرید خوبی خواهد داشت و محصولی با قیمت مناسب و سود منطقی به مشتری ارائه می‌دهد. خرید به صورت عمده برای یک تجارت و حرفه، انتخابی صحیح و معقول است. در خرید عمده نیز به این نکته توجه شود که در ابتدا قیمت تمام تولید کنندگان و توزیع کنندگان شال و روسری را دریافت نمایید و سپس اقدام به خرید، به صورت کلی شود. گاهی قیمت‌ها در بین تولید کتتدگان عمده نیز رقابتی است و می‌بایست به این نکته توجه شود.

شال و روسری عید

در نوشته‌ی حاضر، نحوه‌ی انتخاب شال و روسری در چند مورد ذکر شد و سپس در چند پاراگراف مطالبی برای فروشندگان شال و روسری و مزون‌داران ارائه گردید. در مجموع در این نوشته به نکاتی اشاره شد که دانستن آنها می‌تواند موفقیت و پیشرفت در بازار شال و روسری را به همراه داشته باشد.

 

این روزها بیشتر مشتریان علاقه دارند که وقتی به یک مزون مراجعه می‌کنند،  تمام پوشاک مورد نظر خود را یکجا و به صورت ست خرید کنند. با این کار دغدغه‌های مربوط به ست کردن شال و روسری با لباس و یا مانتو از بین می‌رود و مشتریان با رضایت کامل از مزون خارج می‌شود. اما مزون داران و یا سایر افراد چگونه باید یک شال یا روسری ست با مانتو و یا سایر پوشاک را به مشتری ارائه دهند و چه اصولی را در نظر بگیرند تا در این زمینه موفق باشند و مشتریان بیشتری به مزون خود جلب نمایند؟ برای رسیدن به این هدف ما تمامی نکات مربوط به شال و روسری و اصول ست کردن شال و روسری را در این مقاله آورده ایم تا به راحتی بتوانید مشتریان زیادی را به سمت مزون خود روانه کنید.

فروش شال و روسری ست با مانتو در مزون ها

ست کردن شال و روسری مزون

امروزه افراد وقت کمتری برای گشت و گذار در بازارها دارند به همین دلیل ترجیح می‌دهند به منظور خرید لباس به جایی مراجعه کنند که تمامی استایل مورد نظرشان را همان جا درست کنند. برای رفع این نیاز مشتریان لازم است که مزون داران به فکر ست کردن تولیدات خود باشند. برای ست کردن شال و روسری با سایر لباس‌های یک استایل، باید اصولی رعایت شود تا مشتریان بیشتری به آن جلب شوند. با رعایت اصولی که در ادامه برای شما ارائه می‌کنیم می‌توانید بهترین مدل‌ها و طرح‌های شال‌ها و یا روسری‌ها را در مزون خود به فروش برسانید و سود بیشتری به دست آورید.

اصول کلی ست کردن شال و روسری

یکی از اصول اولیه ست کردن شال یا روسری با مانتو و سایر لباس‌ها این است که از رنگ‌های مشابه استفاده کنید. مثلا اگر یک مانتوی بنفش دارید می‌توانید از رنگ هایی که به طیف رنگ بنفش نزدیک هستند، استفاده کنید تا همخوانی بیشتری داشته باشند و یا اینکه اگر احساس کردید که در مدل ست کردن شال و روسری با مانتو، رنگ‌های گرم زیادی را استفاده کرده‌اید؛ می‌توانید از طیف رنگ سرد نیز بهره ببرید تا کمی رنگ‌های گرم را خنثی کند. بر عکس اگر در مدل ست کردن شال یا روسری با مانتو، از رنگ‌های سرد زیادی استفاده کرده ‌اید؛ بهتر است که کمی از طیف رنگی گرم استفاده کنید تا استایل مورد نظرتان از یکنواختی در بیاید.

اصول ست کردن شال و روسری با مانتوهای موجود در مزون‌ها

برای مزون داران همیشه این سوال مطرح می‌شود که چه مدل شال و یا روسری را با مانتوهای مزون خود ست کنند؟ یک نکته مهم این است که ابتدا باید مدل مانتو را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال اگر مدل مانتویی که در مزون خود دارید، سنتی و یا گشاد باشد؛ بهتر است آن را با روسری‌های کوچک ست نکنید. چون گشاد بودن مانتو با کوچک بودن روسری، همخوانی نداشته و ظاهر خوبی را درست نخواهد کرد. پس بعد از اینکه نوع مدل مانتو و نوع مدل شال یا روسری را مورد توجه قرار دادید، می‌توانید روی رنگ شال و یا روسری متناسب با آن تمرکز کنید.

 شال و روسری ست با مانتوی رنگ سفید

شال و یا روسری رنگ تیره مانند رنگ مشکی را با مانتوی رنگ سفید، ست نکنید. این تفاوت رنگ شدید، در نظر بیننده جذاب نیست و حتی باعث می‌شود مانتوی سفید رنگ مزون شما، به چشم نیاید. مدل‌های زیبا با رنگ آبی فیروزه ای، قرمز، سورمه ای، سبز و یا آلبالویی و غیره را با مانتو‌های سفید رنگ در مزون خود ست کنید. همچنین شال‌ها و یا روسری هایی که در آن‌ها رنگ سفید وجود دارد نیز برای ست کردن مانتوهای سفید رنگ در مزون شما مناسب هستند.

شال و روسری ست با مانتوی رنگ سبز

شال و یا روسری رنگ قرمز برای یک مانتوی سبز رنگ، جذابیت خاصی دارد و ترکیب رنگ زیبایی که الهام گرفته از طبیعت است را به بیننده القا می‌کند. همچنین مدل‌ها و طرح های زرد رنگ نیز با مانتوی سبز رنگ همخوانی خوبی دارند.

شال و روسری ست با مانتوی رنگ طوسی و یا خاکستری

شال و یا روسری رنگ صورتی با مانتوهای طوسی رنگ و یا خاکستری رنگ موجود در مزون شما همخوانی خوبی دارند و برای بیننده چشم نواز است.

شال و روسری ست با مانتوی رنگ بنفش

شال و یا روسری رنگ سرخابی و یا رنگ صورتی با مانتوی رنگ بنفش هارمونی خوبی دارد. همچنین نمونه هایی که ترکیبی از بنفش و سرخابی و یا ترکیبی از بنفش و صورتی هستند نیز با مانتوی بنفش رنگ، ست زیبایی خواهند شد.

شال و روسری ست با مانتوی قرمز رنگ

همانطور که قبلا نیز اشاره شد؛ رنگ سبز و قرمز با هم، ست زیبایی ایجاد می‌کنند و نظر بیننده را به خود جلب می‌نمایند. پس می‌توانید از یک شال یا روسری رنگ سبز برای مانتوی قرمز رنگ مزون خود استفاده نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که وقتی رنگ قرمز در کنار رنگ سبز بیاید؛ درخشش بیشتری پیدا خواهد کرد.

شال و روسری ست با مانتوی رنگ آبی

یک شال و یا روسری رنگ نارنجی و یا زرد با مانتوی رنگ آبی، ترکیب رنگ شادابی خواهد شد. همچنین مدل‌ها و نمونه هایی که ترکیبی از آبی و نارنجی و یا ترکیبی از آبی و زرد هستند نیز برای ست شدن با مانتوهای آبی رنگ مزون شما گزینه‌های مناسبی هستند.

شال و روسری ست با مانتوی رنگ مشکی

توصیه می‌شود که از شال و روسری‌های تیره رنگ؛ مانند: مشکی، سرمه ای، قهوه‌ای و غیره برای ست کردن با مانتوهای مشکی رنگ مزون خود استفاده نکنید. بهتر است از مدل های رنگ شاد و طرح‌های جذاب برای مانتوهای مشکی استفاده کنید. به عنوان مثال کارهای با رنگ زرشکی، لیمویی، آبی و غیره، رنگ‌های شاد و مناسبی برای مانتوهای مشکی رنگ مزون شما هستند.

چند اصطلاح تخصصی برای ست کردن شال یا روسری با مانتو برای مزون داران

ست کردن شال و روسری مزون

چند اصطلاح خاص در زمینه رنگ و مد وجود دارد:

 • اصطلاح تن رنگ

هر رنگی که با رنگ خاکستری ترکیب شود به آن تن رنگ، می‌گویند. بنابراین تن رنگ را می‌توان با رنگ خاکستری ست کرد، چون رنگ خاکستری در آن موجود است. پس یک شال تن رنگ با مانتوی به رنگ خاکستری ست خوبی خواهد شد.

 • اصطلاح سایه رنگ

اگر رنگ مشکی با بقیه رنگ‌ها ترکیب شود؛ به آن سایه رنگ، گفته می‌شود. بنابراین می‌توان اجناس رنگ سایه را با اجناس رنگ مشکی ست کرد.

 • اصطلاح تک رنگ

اگر رنگ سفید با بقیه رنگ‌ها ترکیب شود؛ به آن تک رنگ، گفته می‌شود. پس می‌توانید مانتوی به رنگ سفید را با یک مدل شال تک رنگ، ست کنید.

شال بهتر است یا روسری؟

ست کردن شال و روسری مزون

 • به طور کلی بهتر است برای مانتوهای اسپرت در مزون خود از شال استفاده نمایید تا استایل اسپرت حفظ شود. برای مانتوهای رسمی از روسری استفاده کنید تا حالت رسمی استایل حفظ شود.
 • برای مانتوهای تابستانی شال‌های رنگی، به خصوص رنگ‌های روشن را در نظر بگیرید.
 • برای مانتوهای پاییزی و یا بارانی ها، شال مناسب‌تر از روسری است. بهتر است رنگی را برای شال انتخاب کنید که با بارانی همخوانی داشته باشد، ولی بهتر است دقیقا هم رنگ با بارانی نباشد.
 • برای پالتوها بهتر است از روسری استفاده کنید. چون پالتو حالت رسمی دارد و ست کردن روسری با آن مناسب‌تر است. همچنین چون پالتوها یقه‌های زیبایی دارند؛ با وجود روسری یقه آن‌ها پوشیده نمی‌شود.

مزون داران، شال و روسری را از کجا بخرند؟

بهتر است مزون داران برای خرید شال و روسری به سراغ کارخانه شال و روسری HPS بروند تا بتوانند مدل‌ها و طرح های با کیفیت و ارزان تری را به مشتریان خود ارائه دهند. همچنین علاوه بر مناسب بودن قیمت اجناس در عمده فروشی‌ها، باید این نکته را هم در نظر داشت که در فروشگاه HPS تنوع بیشتری وجود دارد و نیازی نیست که وقت زیادی را به جستجوی شال یا روسری متناسب با مانتوهای مزون خود، صرف کنند. اکثر عمده فروشان نیز شرایط مناسبی را برای مزون داران به منظور تسویه حساب در نظر می‌گیرند. در انتخاب جنس برای مزون خود، کیفیت را هم در نظر داشته باشید. روسری و یا شال هایی که با شستشو، کیفیت خود را از دست می‌دهند و یا در اثر شستشو رنگ شان تغییر می‌کند، نظر مشتری را جلب نمی‌کنند و به عنوان یک امتیاز منفی برای کسب و کار شما در آینده به حساب می‌آیند. پس همیشه سعی کنید بهترین و به روزترین شال و روسری‌ها را با کمترین قیمت برای مشتریان خود در نظر بگیرید تا مشتریان دائمی کسب و کار خود را به دست بیاورید، مشتریانی که اولین و آخرین انتخاب شان مزون شما باشد. به خاطر داشته باشید که یک مشتری راضی همیشه بهترین تبلیغ کننده برای کارهای شما خواهد بود.

بهتر است چیدمان شال و روسری در مزون به چه شکل باشد؟

در چیدمان شال و روسری در مزون خود خلاقیت داشته باشید. به خاطر داشته باشید که چینش یک محصول در فروش آن تاثیر بسزایی دارد. چیدمان زیبای مدل‌ها و اجناس موجود در فروشگاه یا مزون باعث جلب توجه مشتری می‌شود و در نهایت به خرید منجر خواهد شد. علاوه بر این اگر نحوه چیدمان شال و روسری را به صورتی در نظر بگیرید که با هر دسته از محصولات مزون شما به صورت ست باشد، مشتری در انتخاب خود جهت‌دهی می‌شود و از سردرگمی در می‌آید. همین امر باعث می‌شود که انتخاب بهتری داشته باشد و در نتیجه از مزون شما با رضایت خاطر بیشتری خرید کند. به عنوان مثال بهتر است شال و یا روسری و مانتو و سایر لباس‌های مورد نیاز را به صورت ست چیدمان کنید.

به کارگیری سلیقه مشتری برای ست کردن شال و روسری در مزون

همیشه خودتان را جای مشتری بگذارید تا بهتر متوجه شوید که چه چیزی برای ست کردن کارهای موجود در فروشگاه یا مزون شما مناسب است. به عنوان مثال وقتی یک مشتری وارد می‌شود چه چیزی نظر او را جلب خواهد کرد؟ مشتری‌ها چه نوع طرح هایی را بیشتر می‌پسندند؟ مد سال چه چیزی است؟ آیا در مد سال رنگ‌های روشن بیشتر طرفدار دارند یا رنگ‌های تیره؟ چه نوع چیدمانی باعث می‌شود مشتری راحت تر خرید کند و به شال یا روسری مورد نظر خود دست یابد؟

این‌ها سوالاتی هستند که پیدا کردن پاسخ آن‌ها به فروش بیشتر و آسان‌تر شال یا روسری و سایر اجناس موجود در مزون، کمک ویژه‌ای می‌کند.

روسری یا شال ساده بهتر است یا طرحدار؟

ست کردن شال و روسری مزون

اگر مانتوی ساده‌ای را در مزون خود دارید و می‌خواهید آن را ست کنید، بهتر است آن را با یک شال یا یک روسری طرحدار ست کنید. با این کار، سادگی مانتو خنثی می‌شود و به استایل مورد نظر خود آب و رنگ بیشتری می‌بخشید. توصیه می‌شود از طرح‌ها و نقوش ریزتر استفاده کنید تا استایل مورد نظرتان زیباتر دیده شود. در عوض برای مانتوهای مدل دار و طرح دار بهتر است که از شال و روسری‌های ساده استفاده کنید تا مدل مانتو بیشتر به چشم بیاید. اگر مانتوی مورد نظر شما رسمی و یا اداری است، بهتر است که از شال و روسری ساده استفاده کنید.

روسری و شال مناسب فصل برای تولیدات مزون

یک نکته مهم دیگر این است که حتما فصل را مد نظر داشته باشید. به هیچ وجه برای لباس‌های زمستانی از ست روسری و یا شال‌های تابستانی، خنک و یا حریر استفاده نکنید. همچنین برای فصل تابستان از ست کردن شال یا روسری‌های ضخیم و یا سنگین با سایر لباس‌ها پرهیز کنید. اگر در موقع ست کردن اجناس، فصل را مد نظر قرار ندهید؛ مشتریان بدون توجه به مدل یا طرح جنس شما، آن را نادیده می گیرند و از آن گذر می کنند. این مسئله به این خاطر است که شما نیاز اولیه افراد برای پوشش، که در واقع حفاظت در برابر سرما یا گرما در فصول مختلف سال است را در نظر نگرفته اید. بنابراین مشتری نیز به زیبا بودن مدل یا جذاب بودن طرح اجناس شما توجه نخواهد کرد و به سادگی از آن‌ها رد خواهد شد.

در انتها توصیه می‌شود برای ست کردن شال و روسری با سایر کارهای مزون، شجاعت خود را نشان دهید. با رنگ‌ها بازی کنید و مطمئن باشید که بازخوردهای خوبی از سمت مشتریان خود دریافت خواهید کرد. در نتیجه فروش بیشتر و بهتری در کسب و کار خود خواهید داشت. برای ست کردن شال و روسری سعی کنید خلاقیت به خرج دهید، تا رونق بیشتری به مزون خود ببخشید.