2133990999 98+ info@hpsco.net
فروش فوق العاده HPS شروع شد! بریم محصولات جدید رو ببینیم

سبد خرید کوچک

روسری یک پوشش محبوب زنانه است که در فرهنگ­های مختلف شکل و نحوه استفاده متفاوتی دارد. با توجه به نیاز موجود در جامعه به شال و روسری، جهت پوشش بانوان، کسب وکارهای مربوط به شال و روسری اعم از تولید، عمده فروشی روسری و خرده فروشی آن رونق یافته است. بازار داغ رقابت و پرمشتری بودن این کسب و کار باعث شده تا تولید کنندگان و فروشندگان به دنبال روش­هایی جدید برای افزایش سرعت وکیفیت فروش روسری باشند. روش­های فروش که باعث کاهش هزینه­های جانبی کسب و کار و در نتیجه افزایش سود می­شوند مورد استقبال خریداران عمده شال و روسری هستند.

به طورکلی به پارچه چهارگوش یا سه­گوش که سر را با آن می­پوشانند روسری گفته می­شود. افراد برحسب فرهنگ جامعه، مد روز یا سلیقه شخصی از انواع مختلف شال و روسری استفاده می­کنند. آنچه مسلم است بیشترین کاربرد روسری و شال برای حفظ حجاب یا محافظت سر در مقابل وزش باد، باران و یا سرماست. اما در بعضی موارد به عنوان یک اکسسوری  (وسیله جانبی) مورد استفاده قرار می­گیرد که معمولا برای این مصرف از روسری­هایی با جنس و رنگ خاص و ابعاد کوچکتر استفاده می­شود. از آنجاییکه شال و روسری یک کالای مصرفی به شمار می­رود کیفیت جنس و دوخت آن برای مشتری بسیار مهم است.

روسری، کالایی پرفروش و سودآور، از گذشته تا امروز

گفته می­شود منشاء روسری به شکل امروزی مربوط به مصر باستان است. اولین روسری کشف شده توسط ملکه نفرتیتی مورد استفاده قرار می­گرفته که مربوط به سال­ها قبل از میلاد مسیح است. این روسری از پارچه­ای محکم بافته شده و به شکلی مخروطی روی سر قرار می­گرفته. با بررسی پوشش بانوان ایرانی در زمان­های گذشته متوجه شواهدی می­شویم که از دوران مادها و هخامنشیان به جای مانده و نشان می­دهد که زنان در آن زمان سرخود را با پوششی شبیه روسری­های امروزی می­پوشاندند البته از نظر اندازه و نوع سرکردن با روسری امروزه متفاوت بوده است. با گذشت زمان روسری نیز دستخوش تغییراتی شده است. آنچه مسلم است اینکه قدمت روسری بسیار زیاد بوده و نمی­توان آن را به فرهنگ یا دین خاصی نسبت داد. در تمام ادیان الهی بانوان هنگام مراسم مذهبی از روسری یا شال استفاده می­کنند.

تا قبل از انقلاب صنعتی در فرانسه روسری­ها از جنس و شکل ساده­ای برخوردار بودند اما بعد از انقلاب صنعتی طراحان مد از طرح­های جدیدی برای روسری­های خود استفاده کردند تا بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کرده و بازار این پوشش پرطرفدار را از آن خود کنند. این تنوع و طرح­های جدید با استقبال بسیار زیاد افراد روبرو شد و باعث شد صنعت مد سرمایه گذاری جدی در این زمینه انجام دهد. یکی از شرکت­های طراحی مد فعال در این زمینه شرکت هرمس است. با پیشرفت صنعت نساجی در ایران، تولیدکنندگان زیادی اقدام به طراحی و تولید روسری نموده­اند. رقابتی شدن این بازار جهت کسب اعتماد مشتری باعث افزایش کیفیت محصولات شده است. امروزه شال و روسری­هایی که توسط تولیدکنندگان در داخل ایران تولید و توسط عمده فروشان و فروشندگان جزء شال و روسری عرضه می­شوند از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند.

روسری در فرهنگ‌های مختلف

افرادی که در صنعت شال و روسری فعال هستند و به خرید و فروش عمده شال و روسری مشغول هستند، لازم است جایگاه این کالا در فرهنگ‌های مختلف را بشناسند و مولفه‌های فرهنگی را در فعالیت‌های بازاریابی خود در نظر بگیرند. شاید روسری در ظاهر فقط تکه پارچه‌ای چهارگوش باشد، اما با گشت و گذاری ساده در ایران متوجه می­شویم در فرهنگ‌های مختلف اقوام ایرانی نوع سرکردن روسری متفاوت است در خراسان، لرستان، کردستان، سیستان و… زنان روسری را طبق سنت خود به سر می­کنند. علاوه بر شیوه سرکردن روسری طرح­های استفاده شده بر روی روسری نیز نشان­دهنده فرهنگ آن جامعه است. روسری و دستار از زمان مادها به عنوان جزئی از لباس مردان و زنان ایران وجود داشته است.

گلبندی روسری مخصوص زنان لر است که از اجداد خود به ارث برده اند. یک روسری چهارگوش که جنس ابریشمی دارد در زبان لری به آن «گلونی» گفته می­شود. رنگ­های به کار رفته در گلونی معمولا مشکی سفید زرد و قرمز است. طب رسم قدیمی افراد مسن از گلونی بزرگتر و دختران جوان از اندازه کوچک آن استفاده می­کنند.

زنان ترکمن از روسری سنتی خود به نام چارقد (چأشو) یا یالیق که از جنس ابریشم است استفاده می­کنند این روسری­ها بسیاربزرگ بوده بعضی از انواع آن در حاشیه دارای ریشه می باشند.

لباس محلی زنان کرد دستخوش تغییرات زیادی شده است اما هنوز هم در روستاها می­توان لباس­های کامل زنان و مردان کرد را مشاهده کرد اما انچه مسلم است استفاده از روسری و شال در انواع پوشش زنان کرد است. یک نوع از پوشش سر بانوان کرد «شَدَه» است که به پارچه‌ای ابریشمی ساده با ضخامت زیاد است اطلاق می­شود. یا «شتویه» پارچه­ای توری است که به عنوان روسری و معمولا همراه کلاه استفاده می‌شود. لچک هم پارچه‌ای نازک است که به صورت سه گوش استفاده شده با سنجاق به کلاه وصل می­شود یک گوشه آن روی سینه آمده و گوشه دیگر در پشت آویزان می­ماند.

از دیگر پوشش­های اقوام ایرانی می­توان به پوشش زنان بندری اشاره کرد، البته ممکن است روسری در لباس بندری­ها به وضوح معلوم نباشد اما شال بزرگ و عریضی که زنان به دور خود می پیچند و به آن چادر اطلاق می­شود شاید به نوعی قابل توجه باشد. آنچه زیبایی این پوشش را دو چندان می­کند استفاده از رنگ­های متنوع و شاد آن است.

پوشش سر بانوان خراسان شمالی یاشار و یا چارقد است.که به کمک آن سر و صورت خود به جز چشمهایشان را می­پوشانند. زنان خراسان شمالی علاوه برچارقد از دستمال استفاده می­کنند که آن رو روی چارقد و پیشانی می­بندند.

روسری و شال وسیله‌ای رایج برای حفظ حجاب

درکشورهای اسلامی روسری به عنوان پوششی پرطرفدار جهت حفظ حجاب درمیان بانوان استفاده می­شود. در بعضی از کشورها کنار روسری از چادر، یا انواع دیگر پوشش­های سنتی استفاده می­کنند. در گذشته، بانوان روسری­ را به شکل بسیار ساده سرمی­­کردند به این شکل که آن را به صورت سه گوش تا کرده و روی سر می­انداختند و باگره زدن یا سنجاق آن را روی سر ثابت می­کردند. اما امروزه با تغییر پوشش نسبت به گذشته شیوه سرکردن روسری نیز دستخوش تغییرات زیادی شده. می توان گفت نحوه بستن روسری به یک استایل خاص در پوشش بانوان تبدیل شده است.

با توجه به اینکه شال و روسری به چه شکل روی سر بسته می­شود افراد از اندازه‌های مختلف روسری استفاده می­کنند. معروف‌ترین شکل‌های بستن روسری روی سر مدل لبنانی و ترکی است که هر کدام طرفداران خود را دارد. با توجه به اینکه نحوه بستن روسری روی ظاهر افراد تاثیر غیرقابل انکاری دارد بانوان به ویژه دختران جوان اهمیت زیادی به این موضوع می­دهند. امروزه در شبکه­های مجازی آموزش­های زیادی برای نحوه بستن روسری وجوددارد که افراد با توجه به نوع پوشش و سلیقه شخصی بهترین آن را انتخاب و استفاده می­کنند.

خرید و فروش عمده شال و روسری

منظور از عمده فروشی، خرید در حجم بالا از تولیدکننده یا توزیع کننده و فروش آن به صورت عمده می­باشد. واقعیت این است که عمده فروش روسری، لزوما تولیدکننده آن نیست. بلکه واسطه‌ای است که شال و روسری را با حجم زیاد از تولیدکننده خریداری کرده و به صورت عمده به خرده فروش­ها یا سایر عمده فروش­ها عرضه می­کند. واضح است که عمده فروش با مشتری نهایی محصول سروکار ندارد. به طور معمول عمده فروش روسری، محصول را از تولید یا توزیع­کننده به صورت بسته بندی نشده و با قیمتی بسیار پایین­تر از قیمت بازار خریداری کرده و بعد از بسته بندی با قیمت بالاتر به فروش می­رساند. نباید به فروش عمده روسری به عنوان یک فعالیت کاذب نگاه کرد. عمده فروش روسری این امکان را برای تولیدکننده به وجود می­آورد تا با فروشگاه­های فروش عمده در نقاط مختلف ارتباط برقرار کند کاری که بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل هزینه­هایی که به آنها تحمیل می­کند از آن اجتناب می­کنند.

هنگامی که یک عمده فروش اقدام به تهیه عمده شال و روسری از تولیدکننده می­نماید در حقیقت بار توزیع محصول را از دوش تولیدکننده برمی­دارد. به این ترتیب که عمده فروش روسری با در اختیار داشتن نیروی انسانی و زیرساخت لازم و البته انبار مناسب برای دپوی محصول تولید یا توزیع کننده، اقدام به خرید شال و روسری  به صورت کلی می­نماید.

در دسته­بندی انواع عمده فروشی، عمده فروشی روسری جزء دسته عمده فروشی تخصصی طبقه بندی می­شود. به این معنی که عمده فروش روی کالای روسری و شال تمرکز می­نماید. البته بعضی از عمده فروشان شال و روسری جزء عمده فروشان محصولات خاص طبقه بندی می­شوند. منظور عمده فروشانی است که با تولیدکننده خاصی کار می­کنند و برند ویژه‌ای را به فروش می­رسانند. البته هر عمده فروش شال و روسری می­تواند با افزایش توانمندی و امکانات خود اقدام به فروش عمده چندین برند نمایند.

جایگاه خرید و فروش عمده شال و روسری در کسب و کارهای اینترنتی

فروش عمده شال و روسری سال هاست به صورت سنتی رواج دارد و جایگاه خود را در میان کسب و کارها پیدا کرده است. با ظهور اینترنت وگسترش فروشگاه‌های اینترنتی؛ کسب و کارها به روش سنتی با تهدید جدی مواجه شده است. گسترده شدن فروشگاه­های آنلاین صاحبان کسب­ وکارهای سنتی را دچار نگرانی کرده است. خرید و فروش عمده شال و روسری به صورت اینترنتی مزایای فراوانی دارد. خریداران عمده شال و روسری در بازار سنتی، برای انتخاب کالاهای مورد نظر خود همواره محدودیت‌های را در خرید حضوری دارند؛ اما گستردگی فضای اینترنت این محدودیت را رفع کرده است. از جمله دغدغه­های عمده فروشان روسری نحوه تسویه حساب مالی است. در روش سنتی گاهی از چک استفاده می­شود که مورد علاقه بسیاری از افراد نیست. اما در عمده فروشی اینترنتی، پرداخت به صورت آنلاین و کاملا ایمن صورت می­گیرد.

عمده فروشی روسری به صورت اینترنتی، به صاحب کسب و کار اجازه می دهد تا شال و روسری خود را در قالب رنگبندی‌های متنوع و طرح­های مختلف از طریق عکس به مخاطب عرضه نماید، بدون اینکه نیازی به فضای نمایشگاهی یا ویترین­های پر زرق و برق داشته باشد.

خرید عمده روسری سنتی یا خرید عمده اینترنتی؟

روسری و شال  به عنوان یک کالای مصرفی که مورد استفاده بسیاری از افراد جامعه است، کسب و کارهای زیادی را به خود اختصاص داده. عمده فروشان و خرده فروشان زیادی هستند که به صورت سنتی یا اینترنتی مشغول فروش این کالا هستند. شما به عنوان یک خریدار عمده و عرضه کننده جزء شال و روسری، نیاز دارید تا بهترین روسری را مناسب با سلیقه مشتریان خود انتخاب کنید. به همین دلیل لازم است تا بین محصولات تولیدکنندگان مختلف شال و روسری مقایسه انجام دهید. این مقایسه هم از نظر کیفیت محصول صورت می­گیرد و هم قیمت آن. به هرحال اگر بتوانید کالای مشابه با قیمت پایین­تر پیدا کنید سود خود را افزایش داده­اید. شما می­توانید این کار را با صرف زمان زیاد و حضور در بازار اصلی شهر که معمولا در مرکزآن و محل­های پرترافیک واقع شده انجام دهید. در بازار شما می­توانید به تمام فروشندگان روسری و شال سربزنید قیمت و کیفیتشان را باهم مقایسه کرده و انتخاب کنید. تاکید می­کنم این کار مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار زیاد است. معمولا هم نتیجه دلخواه شما به دست نمی­آید چون با توجه به محدودیت زمان حداکثر می­توانید سه یا چهار عمده فروشی روسری را بررسی­ کنید. اما اینترنت به شما اجازه می­دهد با حذف زمان رفت ­وآمد و بدون محدودیت زمانی تمام فروشگاه­های عمده فروشی روسری را بررسی کرده و از نظر کیفیت محصول و قیمت باهم مقایسه کنید، به این ترتیب دامنه انتخاب گسترده­تری داشته باشید. در نتیجه روسری و شال متنوع­تر با قیمت مناسب انتخاب کنید. درصورتی که دنبال برند یا طرح خاصی از شال یا روسری باشید، در روش سنتی باید تمام عمده فروشی­های روسری را در بازار جستجو کنید تا به نتیجه برسید که احتمال آن بسیار ضعیف است. اما از طریق اینترنت شما می­توانید کالا را جستجو کرده و عمده فروشی روسری که آن را عرضه می­کند پیداکرده و خرید کنید.

 

صدای قدم‌های شب‌ یلدا از روزهای میانی آذر ماه به گوش می‌خورد. شبی که دلت برای خانه پدر بزرگ و مادربزرگ بیشتر از همیشه تنگ می‌شود و دلت می‌خواهد این شب را در کنار آن‌ها به روز برسانی. باید بگویید یکی از مهم‌ترین پوشش ها برای خانم‌ها، شال و روسری شب یلدا است. اینکه چه جنسی داشته باشد و رنگ و مدل آن به مانتو، شلوار، کیف و کفش‌شان هم بیاید و به آنها احساس زیبایی منتقل کند. در این مقاله می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا برای دورهمی بلندترین شب سال که در پیش‌رو دارید، بهترین انتخاب را برای شال و روسری شب یلدا داشته باشید.

شب یلدا از کهنه‌ترین جشن‌های ایرانی‌هاست که از سالیان دور باقی مانده و به ما به ارث رسیده است. این جشن برای آمدن زمستان و بلندترین شب سال، به یک دورهمی ساده ختم نمی‌شود و برای خودش آداب و رسومی دارد. از اینکه چه تنقلاتی برای خوردن آماده کنیم، چه شعری بخوانیم و چه خاطراتی تعریف کنیم تا اینکه برای این شب چی بپوشیم.

شال و روسری شب یلدا

برای شب یلدا چی بپوشیم؟

این شب چون اصولا به یک جشن و دورهمی و شب نشینی خانوادگی یا دوستانه ختم می‌شود، انتخاب لباس، مانتو، شال و روسری شب یلدا مهم است. وقتی حرف از لباس شب یلدا می‌زنیم بیشتر ذهنمان به سمت لباس‌های هندوانه‌ای برای بچه‌ها و نوزاد‌ها، می‌رود. اما چون شب یلدا در حقیقت یک جشن و مهمانی است، دیگر بزرگ و کوچک نمی‌شناسند و انتخاب لباس برای همه به یک دغدغه تبدیل می‌شود. در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنیم تا بتوانید متناسب با مجلسی که دارید یک لباس مناسب انتخاب کنید.

تِم شب یلدایی

می‌توانید برای دورهمی شب یلدا یک تِم مخصوص انتخاب کنید. در این حالت میزبان باید دو رنگ را به عنوان تِم اصلی دورهمی اعلام کند. برای شب یلدا بهتر است از دو رنگ قرمز و سبز استفاده کنید. این دو رنگ یک جورایی نماد شب یلداست. شاید برای خیلی از خانم‌ها پوشیدن لباس یا شلوار قرمز به خاطر اینکه رنگ جیغ و تو چشمی است، خوش‌آیند نباشد. در این صورت بهترین جایگزین شال و روسری شب یلدا است.  می‌توانید برای تِم شب یلدا شال یا روسری‌تان را به رنگ قرمز  انتخاب کنید.

شال و روسری شب یلدا

شال و روسری شب یلدا

این روزها که مخاطبان طرح‌های سنتی زیاد شده، بازار شال و روسری‌ هایی که با طرح های سنتی مثل؛ تکه دوزی، آینه کاری یا طرح‌های چاپی و نقاشی تولید می‌شود، گرم شده است. برای همین اگر برای یک مراسم خاص مثل شب چله، دنبال شال و روسری شب یلدا هستید، دیگر جای نگرانی نیست چون یا قطعا آن را در بازار پیدا می‌کنید یا می‌توانید با چرخ زدن در اینستاگرام هنرمند‌های فعال در این حوزه را پیدا کنید و طرح مورد نظر خود را به آنها سفارش دهید.

با نزدیک شدن به شب یلدا، می‌توانید برای شال و روسری خود همچین انتخابی داشته باشید. البته طرح‌هایی با شکل هندوانه و انار در بازار موجود است اما اگر طرح خاصی می‌‌خواهید تا زمان باقی است، دست بجنبانید و یک تیپ خوب برای شب چله درست کنید.

طرح انار یا هندوانه بپوشید

تصویر اینکه یک فرد بزرگسال بخواهد لباس، مانتو یا شال و روسری شب یلدا با طرح انار یا هندوانه برای شب چله انتخاب کند، شاید تصویر خنده‌داری از آب درآید و لحظه‌ای را متصور شوید که در میان جمع با این لباس‌ها نشسته‌اید و همه زیر زیرکی دارند به شما می‌خندند. اما اگر در دنیای مجازی و در شبکه‌های اجتماعی یک سرچ کوچک کنید، متوجه می‌شوید که این تصویر نه تنها خنده‌دار نیست که بلکه در عالم واقعیت هم وجود دارد و چه بسا خوش‌آیند و دل نشین هم هست. پس شما هم می‌توانید برای طولانی‌ترین شب سالی که در پیش رو دارید، یک انتخاب هندوانه‌ای یا اناری داشته باشید.

انتخاب یک گزینه مناسب و در ادامه ست کردن ان با دیگر رنگ‌های لباستان نه تنها شما را خنده دار نمی‌کند که تیپ شما در طولانی‌ترین شب سال و در یک دورهمی به‌یاد ماندنی، می‌تواند باعث شود که همیشه در ذهن‌ها باقی بماند.

شال و روسری شب یلدا

برای شال روسری شب یلدا، شال و روسری سنتی بپوشید

شب یلدا یکی از قدیمی‌ترین جشن‌های ایرانیان است که با رسم و رسومات مخصوصی همراه است. این مناسبت چون اصیل و قدیمی است و در میان سنت‌های ما وجود دارد، می‌توانید با پوشش سنتی حس و حال این جشن سنتی و قدیمی را بیشتر کنید. برای این شب می‌توانید حتی یک بخش کوچکی از پوشش خود را سنتی انتخاب کنید.

مثلا از شال و روسری شب یلدا که دارای طرح سنتی ‌است، یا از کیف‌های تکه دوزی شده، یا از مانتو‌های ترمه و… استفاده کنید. پوشیدن لباس‌های سنتی حال و هوای دورهمی شما را هم عوض می‌کند. این اتفاق نه ‌تنها در پوشش شما که می‌تواند در تزیین هم به کار بیاید. مثلا برای میز یا روی کرسی که قرار است تنقلات شب یلدا را روی آن بچینید از پارچه ترمه استفاده کنید یا تنقلات را توی ظرف‌های قدیمی سفالی، مسی یا برنجی بریزید.

شال و روسری شب یلدا

اکسسوری‌های یلدایی انتخاب کنید

اگر به فکر این هستید که یک تیپ خوب و مناسب برای شب یلدا انتخاب کنید، نیازی نیست که حتما به دنبال لباس، شلوار، مانتو، شال و روسری شب یلدایی خاص یا با طرح‌های ویژه باشید. شما می‌تواند حتی در تیپ خود یک المان کوچک از بلند‌ترین شب سال داشته باشید.

یکی  از چیزهایی که شما را در این راه کمک می‌کند، انتخاب اکسسوری‌های یلدایی است. مثل گوشوراه‌هایی با طرح انار. یا ست انگشتر و دستبند با طرح انار یا هندوانه است. استفاده از دستمال گردن با طرح‌های یلدایی یا استفاده از گیره‌های روسری و شال با طرح انار و هندوانه می‌تواند به راحتی شما را یلدایی کند.

شال و روسری شب یلدا

سِت بپوشید

برای مجالس مهمانی و دورهمی چه خانوادگی باشد چه دوستانه، فارغ از اینکه یک لباس شیک و خوشگل می‌تواند جلب توجه کند، سِت کردن هم می‌تواند مورد توجه دیگران قرار گیرد. اما این ست کردن هم می‌تواند ست کردن لباس‌ها باهم باشد مثلا رنگ لباس با شلوار و کفش یا رنگ و مدل مانتو با شال یا روسری شب یلدایی یا کیف و کفش شما ست باشد. اما شما جور دیگری هم می‌توانید ست کنید.

این سِت کردن را بیشتر در زوج‌های جوان دیده‌اید. زن و شوهرهایی که مدل یا رنگ لباس‌هایشان را باهم ست می‌کند. این اتفاق در مادرها با کودکان دختر یا پدرها با فرزندان خردسال پسر خود هم دیده می‌شود. حالا برای جشن اصیل و قدیمی ایرانی، شب یلدا می‌توانید با طرح‌های یلدایی با همسر یا فرزند خود لباس‌های ست بپوشید و در این مراسم حضور پیدا کنید. برای مثال می‌توانید از یک پارچه برای دختر خود پراهن بدوزید و از همان پارچه برای شال و روسری شب یلدا خود استفاده کنید.

انتخاب شال و روسری شب یلدا  برای تازه عروس‌ها

یکی از مراسمی که تازه عروس‌ها منتظر آن هستند، آوردن هدایای شب یلدایی است. قطعا این مراسم در شهرهای مختلف، با آداب و رسوم متفاوتی انجام می‌شود. اما قاعده اصلی در این مراسم این است که خانواده داماد هدایای را برای خانواده عروس می‌برند و دورهمی شب یلدا را با هم می‌گذرانند. تا اولین شب یلدای دونفره شدنشان را به همراه خانواده جشن بگیرند.

اما خانواده داماد باید چه هدایایی برای این شب آماده کند؟ اصولا برای شب یلدایی هدیه‌ها در یک سبد چیده می‌شود. این هدیه‌ها از لباس و طلا گرفته تا انار و هندوانه و آجیل و دسته گل و… متنوع است. اما در بین این هدیه‌ها شال و روسری را فراموش نکنید. شال و روسری می‌تواند در بین هدیه‌های شما یک هدیه شخصی‌تر و ویژه به حساب بیاید.

برای اینکه هدیه شما مورد پسند عروس خانوم هم باشد به رنگ و مدلی که انتخاب می‌کنید، توجه کنید. برای اینکه وارد فصل زمستان می‌شویم بهتر است رنگ‌های گرم را انتخاب کنید. اینکه انتخاب شما شال باشد یا روسری باید ببینید همسر شما بیشتر از کدام یکی از آنها استفاده می‌کند. اگر روسری را برای خرید هدیه انتخاب کردید، بهتر است این روسری با جنس ابریشم یا حریر باشد. این جنس‌ها روسری یا شال را گران قیمت‌تر می‌کند و برای مجالس رسمی و مهمانی مناسب است.

اما اگر شال را برای خرید این هدیه انتخاب کردید، حواستان باشد که اگر همسر شما چادری است برایش شال زمستانی نخرید. زیرا استفاده از این شال زیر چادر سخت است و به سر فشار وارد می‌کند. اما اگر همسر شما چادری نیست، شال زمستانی می‌تواند یک انتخاب خوب برای هدیه شما باشد. فقط باز به نوع بافت و جنس شال دقت کنید که بتوانید یک شال سنگین و شیک را برای هدیه شب یلدا به همسر خود تقدیم کنید.

شال و روسری شب یلدا

عکس یلدایی بندازید

عکس گرفتن یکی از مهم‌ترین اتفاق‌هایی است که می‌توان با آن لحظات خوب را برای همیشه ثبت کرد. این لحظات گاهی در دورهمی و جشن‌ها شکل می‌گیرد. با تمام شدن پاییز به سراغ بلندترین شب سال می‌ریم. شبی که قدمت آن در تاریخ به چندین هزار سال می‌رسد و همچنان در این شب خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و شب یلدا را جشن می‌گیرند.

در این دورهمی‌ها‌ عکس‌های دسته جمعی باقی می‌ماند. می‌توانید حتی از عکس‌های شب‌های چله سال‌های گذشته‌تان چاپ کنید و برای تزیین این جشن و دورهمی استفاده کنید. برای عکس انداختن توجه کنید که حتما المان یلدایی داخل عکستان باشد. برای این کار پوشیدن شال و روسری شب یلدایی، استفاده از اکسسوری‌های این شب، یا نشستن کنار کرسی، یا میزی که مخصوص این شب چیده شده می‌تواند یک عکس یادگاری خوب از بلند‌ترین شب سال برای شما به جا بگذارد.

شب یلدا یا شب چله؟

اولین چیزی که بعد از شنیدن شب یلدا توی ذهنمان نقش می‌بندد، تصویری از یک کرسی است که روی آن انار‌های قرمز دانه شده، هندوانه‌های قاچ شده و آجیل‌های رنگارنگ چیده شده است و پدربزرگی که کتاب حافظ به دست دارد و در جمع نوه‌هایش نشسته و دارد فال شب یلدایشان را بلند بلند می‌خواند. اما داستان بلندترین شب سال چیست؟ و چرا هرساله در این شب دور هم جمع می‌شویم و جشن می‌گیریم؟

یکی از مهم‌ترین جشن‌هایی که همچنان از ایران باستان نه تنها پابرجا مانده که جایگاه ویژه‌ای هم پیدا کرده، شب یلدا یا همان شب چله است. ایرانیان شب یلدا؛ بلندترین شب سال یعنی ۳۰ آذر را جشن می‌گیرند. بلندترین شب سال از غروب آفتاب آخرین روز آذرماه شروع می‌شود و تا طلوع آفتاب اول دی ماه و اولین روز زمستان ادامه دارد.

آداب شب یلدا

شب یلدا آداب و رسومی دارد که در شهرهای مختلف ایران متفاوت است. موقع جست و جو در پیشینه و تاریخچه این شب به تاریخ دقیقی نمی‌رسیم. بسیاری از باستانشناسان با استناد به ظرف‌های سفالی و هک شدن تصویری از حیوان‌هایی که نماد ماه‌های ایرانی است، می‌گویند شب یلدا قدمتی حدودا هفت هزار ساله دارد. یلدا به معنی تولد و زایش است و جالب است بدانید که یلدا واژه فارسی نیست.

این کلمه جزو زبان مسیحی‌‌ها بوده است و در طول تحقیق و پژوهش در سند‌های تاریخی این واژه کشف شده است. اما اینکه کی این واژه وارد زبان فارسی شده است، مشخص نیست. اما روایتی وجود دارد که می‌گوید بخشی از مسیحی‌هایی که در روم زندگی می‌کردند به خاطر سختی شرایط به ایران مهاجرت می‌کنند و به خاطر نزدیکی فرهنگ‌شان واژه سُریانی یلدا به زبان فارسی وارد می‌شود. به همین خاطر یعنی بیگانه بودن واژه یلدا خیلی از مردم معتقدند باید به جای یلدا از کلمه چله استفاده کنیم. یعنی بگوییم شب چله.

از جمله مشغله های فکری یک خانم خوشتیپ، تهیه شال و روسری مناسب است، به نحوی که علاوه بر زیبایی و منحصر به فرد بودن شال و روسری، با بقیه لباس هایش ست شود. احتمالا می دانید تنوع زیادی در مغازه هایی که خرید عمده شال و روسری دارند، وجود دارد. با وجود تعداد زیاد عمده فروشی های شال و روسری، احتمالا انتخاب خرید عمده شال و روسری برای فروشگاه ها دشوار شده است. اگر شما هم صاحب یک فروشگاه شال و روسری هستید که قصد خرید از عمده فروشی ها را دارید، بهتر است با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا بدانید چه مواردی در انتخاب شال و روسری عمده ضروری است.

خرید عمده شال و روسری

چرا باید از عمده فروشی ها شال و روسری خرید کنیم؟

احتمالا این سوالی است که در ذهن خیلی از صاحبان فروشگاه ها یا خانم هایی که به صورت تکی برای خودشان شال و روسری تهیه می کنند، آمده است. شال و روسری عمده ارزان می تواند برای کسب و کارهای کوچکتر که به صورت تکی فروش هستند، ارزان تر تمام شود. همچنین تنوع طرح و رنگ هایی که در عمده فروشی ها وجود دارد، می تواند قدرت انتخاب بهتری به مشتری بدهد که بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد.

تنوع طرح در خرید عمده شال و روسری

با یک گذر ساده در بازار یا دیدن سایت های خرید عمده شال و روسری، حتما دیده اید که چقدر تنوع طرح ها زیاد شده است. اگر از این تنوع طرح ها به درستی استفاده کنید، می توانید کمک بزرگی به فروشگاهتان برای معروف شدن، انجام دهید. بهترین راه برای اینکه بتوانید میان هزاران طرحی که وجود دارد، طرح بهتری را برگزینید، انتخاب طرح های جدید و پروفروش است.

طرح های جدید به دلیل انحصاری که به وجود می آورند و مد روز بودن، می توانند نظر خانم ها را به خود جلب کنند. همچنین طرح هایی که فروششان زیاد بوده، نشان دهنده علاقه مشتری به آن نوع است و سبب بیشتر شدن خرید عمده شال یا خرید عمده روسری می شود. بهتر است انواع طرح های بته جقه، نقاشی، گل، برگ، چهارخانه، زنجیری، کمربندی و… را در فروشگاهتان داشته باشید تا بتوانید متناسب با هر سلیقه و سنی شال و روسری مناسب را ارائه دهید.

خرید عمده شال و روسری

تنوع رنگ شال و روسری

از جمله موارد دیگری که در خرید شال و روسری عمده باید به آن توجه کنید، تنوع رنگ است. داشتن تمام طیف رنگی موجود یک طرح، می تواند حق انتخاب بیشتری را به مشتری بدهد.

رنگ های مختلف می تواند مشتریان بیشتری را جذب کند چرا که خانم ها متناسب با تیپ و رنگی که مد نظرشان است، اقدام به خرید شال و روسری می کنند. اگر شما هم صاحب یک فروشگاه هستید و می خواهید که مشتریان بیشتری داشته باشید، بهتر است تمام رنگ های موجود در شال و روسری عمده فروشی را تهیه کنید.

کیفیت بالا در خرید عمده شال و روسری

از مهمترین مواردی که می تواند مشتریان را به سمت فروشگاه شما جذب کند و آنها را به مشتریان وفادار تبدیل نماید، با کیفیت بودن شال و روسری است. احتمالا این جملات را زیاد از مشتریانتان شنیده اید که آیا فلان روسری یا شال، جنس خوبی دارد؟ رنگش تغییر نمی کند؟ و… تمامی این سوال ها نشان می دهد که مشتری همواره به دنبال خرید شال و روسری با کیفیت بالا است.

کیفیت بالا می تواند باعث گسترش کسب و کار شما نیز شود. با مطرح شدن اینکه شما جنس های با کیفیت دست مشتری می دهید، می توانید به یک فروشگاه پر فروش که به اصطلاح عامیانه، جنس هایش خوب است، تبدیل شوید.

جنس پارچه در خرید عمده شال و روسری

برای اینکه بتوانید پارچه مناسبی هنگام خرید عمده شال و روسری انتخاب کنید، بهتر است به فصلی که در آن قرار دارید، توجه نمایید. به عنوان مثال در فصل زمستان برای خرید عمده شال و خرید عمده روسری، باید پارچه هایی با جنس ضخیم تر تهیه نمایید در حالی که در فصل تابستان پارچه هایی نخی و نازک پر طرفدار است.

در فصل بهار مانند تابستان از شال و روسری عمده با جنس نخی و ابریشمی استفاده می کنند و در فصل پاییز که هوا رو به سردی است، مانند زمستان شال و روسری عمده با جنس پشم و نخ را مورد استفاده قرار می دهند. همچنین برای مهمانی ها و مجالس رسمی نیز شال و روسری عمده با جنس ابریشمی، ساتن و حریر می تواند گزینه های مناسبی به حساب آید.

خرید عمده شال و روسری

سایز شال و روسری عمده

شال و روسری ها در انواع سایز های ۶۵*۶۵، ۷۵*۷۵، ۹۰*۹۰، ۱۲۰*۱۲۰ و ۲۰۰*۶۵(شال های قواره دار) وجود دارند.باید بگوییم هر یک از این سایزها کاربرد های متفاوتی را دارا هستند. به عنوان مثال شال و روسری عمده با سایزهای کوچکتر برای دستمال گردن یا موارد تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد.

سایز ۹۰*۹۰ جزو روسری هایی با سایز متوسط به شمار می آید و اما سایز ۱۲۰*۱۲۰ از روسری های بزرگی هستند که توانسته اند محبوبیت قابل توجهی میان خانم ها کسب کنند. شال های قواره دار نیز طرافداران زیادی پیدا کرده است. خانم ها با توجه به مکان و موقعیتی که قصد حضور در آن را دارند، سایز های مختلف شال و روسری را استفاده می کنند.

فوت و فن خرید عمده شال و روسری

قبول دارید که اگر می خواهید به هر حوزه در یک کسب و کار وارد شوید، ابتدا باید اطلاعات جامعی از آن حیطه شغلی به دست آورید و سپس به دنبال بازار مناسب کسب و کارتان بروید؟ در این قسمت باید مشتریان هدفتان را به خوبی بشناسید. به عنوان مثال فروش یک کالای ارزان در منطقه ای که اکثر کالاها، شیک و لوکس هستند، ممکن است به عنوان یک کالای بنجل تلقی شود.

برای راه اندازی یک فروشگاه شال و روسری، پس از شناسایی منطقه مشتریان، بهتر است سراغ تهیه شال و روسری عمده بروید. همچنین در هنگام خرید عمده شال و خرید عمده روسری به تمام موارد گفته شده راجع به طرح، رنگ و کیفیت شال و روسری نیز توجه کنید.

در این قسمت شما باید نحوه بسته بندی شال و روسری ها را انتخاب نمایید. به این صورت که با توجه به فروشگاه شما و هدفتان از اینکه چگونه شال و روسری ها را به مشتریان ارائه دهید، بسته بندی ها می تواند متفاوت باشد.

به عنوان مثال هدفتان این است که مشتری با دیدن طرح های مختلف بتواند شال یا روسری مورد نظرش را پیدا کند، در این صورت بهتر است شال یا روسریتان فاقد بسته بندی باشد تا بتوانید راحت تر انواع شال و روسری را به مشتری نشان دهید.

شال و روسری عمده ارزان

از دغدغه ها و درگیری های مردم و صاحبان کسب و کار، قیمت کالا هایی است که برای فروشگاه یا… تهیه می کنند. همه ما می دانیم که شال و روسری عمده می تواند با قیمت ارزان تری برایمان تمام شود، پس اگر شما هم می خواهید، قیمت شال و روسریتان مقرون به صرفه باشد و بتوانید کمیت اجناستان را افزایش دهید، بهتر است به صورت عمده شال و روسری تهیه کنید.

 چیدمان شال و روسری فروشی

اهمیت چیدمان و دیزاین یک فروشگاه از انتخاب طرح، رنگ و کیفیت خرید عمده شال و روسری کمتر نیست. چرا که بدون داشتن یک طراحی مناسب که بتواند شال و روسری ها را به خوبی نشان دهد، نمی توانید مشتریان زیادی را جذب کنید و در نتیجه فروش شما کاهش می یابد.

توجه به نور نیز در این بخش حائز اهمیت است. در مواردی به دلیل مناسب نبودن نور فروشگاه، طرح های شال و روسری به خوبی نمایان نمی شوند و همین امر دلیلی بر کاهش فروش است. همچنین در طراحی فروشگاهتان می توانید با استفاده از نورهای مختلف، جلوه شال و روسری را بیشتر کنید.

شال و روسری مخصوص حراجی ها

همه مردم به کلمه “حراجی” واکنش مثبتی نشان می دهند، پس بهتر است از حراجی های فصلی یا ماهانه غافل نشوید. خرید عمده شال و روسری آن هم در یک حراجی، بسیار وسوسه انگیز است و می تواند افراد زیادی را راهی فروشگاهتان کند. همچنین در این حراجی ها می توانید جنس های با کیفیت پایین تر از کیفیت اصلیتان را نیز ارائه دهید.

بهتر است شال و روسری هایی که به صورت تکی باقی مانده را در این حراجی ها بیاورید تا انبارتان اشغال نشود. حراجی های فصلی می تواند برای شما نیز مفید باشد، چرا که علاوه بر فروش شال و روسری هایی که برای فصل قبل است، می توانید با یک تبلیغ خوب، شال و روسری های جدیدتان را نیز به فروش برسانید.

خرید عمده شال و روسری

تولیدی شال و روسری

اکثر عمده فروشی های شال و روسری، اجناس خودشان را از تولیدی ها تهیه می کنند. برای اینکه بیشتر با یک تولیدی عمده شال و روسری آشنا شوید، به مراحل زیر توجه نمایید:

  • تهیه سرمایه لازم برای اجاره یا خرید مکان تولیدی، دستگاه ها و لوازم و اخذ جواز کسب
  • جذب نیروی ماهر از جمله طراح پارچه، دوخت کار، برش کار و…
  • یافتن بازار فروش و رسم الگو و برش و نمونه گیری متناسب با مشتریانتان
  • تهیه پارچه و شروع کار

مراحل بالا برای راه اندازی یک تولیدی شال و روسری استفاده می شود. بسته به اینکه تولیدی مورد نظر شما چه اندازه ای دارد و بازار هدفتان کجا بوده، مقدار و افراد موردنیاز متفاوت است.

تولیدی ها به دو صورت عمل می کنند:

۱) تولید به صورت سفارشی

۲) تولید و فروش مستقل

در قسمت اول که تولید به صورت سفارشی است، این سفارش از جانب مزون، عمده فروشی یا فروشگاهی که می خواهد اجناس منحصر به فردی را به مشتری ارائه دهد، انجام می شود. در قسمت دوم یعنی تولید و فروش مستقل، تولیدی انواع شال عمده و روسری عمده را آماده می کند، سپس آنها را به فروشگاه ها ارائه می دهد.

انتخاب پارچه ای با طرح خاص از جمله کار هایی است که می تواند محصولات یک تولیدی را از بقیه متمایز کند. حتی در مواردی با خلق طرح های جدید، می تواند یک بازار فروش بهتری را فراهم نماید. همانطور که گفته ایم، کیفیت پارچه در تمام مراحل فروش شال و روسری عمده، حائز اهمیت است.

جمع بندی

اگر شما عمده فروش یا تک فروش هستید، می توانید از خرید عمده شال و روسری سود ببرید. چرا که در این حوزه خرید و فروش شال عمده و روسری عمده از لحاظ قیمت ارزان تر تمام می شود. در اینجا سعی کردیم تمام آنچه که مربوط به خرید عمده شال و روسری است را بیان کنیم. در این میان مواردی درباره تولیدی های شال و روسری عمده گفته شد. اکنون می توانید با استفاده از این فوت و فن های خرید شال و روسری، کسب و کارتان را بهبود بخشید و آینده ای درخشان را برای بیزنس خودتان رقم بزنید.

با شما همراه هستیم تا باز هم در مورد دنیای رنگارنگ شال و روسری با هم صحبت کنیم. اگر فروشنده هستید حتما با خرید شال و روسری عمده با تنوع بالایی از این محصولات رو­­­ به­ رو خواهید شد. شال و روسری بهار ۹۸ در طرح و سایز­ های متنوع در بازار وجود دارد.این تنوع باعث می­شود بانوان بتوانند متناسب با استایل­شان روسری و شال بهار ۹۸ خود را به راحتی پیدا کنند. تفاوت در قواره و جنس شال و روسری عمده  باعث کاربرد­ های متنوع آن شده است. از جمله این موارد می­توان به استفاده از شال و روسری بهار ۹۸ به عنوان توربان و هدبند نام­برد.

توربان درواقع نوعی متفاوت از بستن شال و روسری مجلسی است که در دنیای مد جایگاهی خاص پیدا کرده است. استفاده از توربان نه تنها در ایران بلکه  امروزه در کشور  های غربی و فشن­ شو ها نیز بسیار دیده می­شود.

در ادامه با توجه به انواع مدل روسری و شال به تعریف انواع توربان و کاربرد­ های آنان خواهیم پرداخت. اگر مشتاق در ادامه با ما همراه باشید.

یک سوال از خریدار شال و روسری عمده : توربان چیست؟

توربان نوعی سربند است که از کشور­ های مصری و آفریقایی به دنیای مد پا گذاشته است. در واقع می­توان گفت استفاده از توربان قدمتی بسیار طولانی دارد. زنان در کشور نیجریه از توربان برای اهداف مذهبی و سنتی خود استفاده می­کردند.

جالب است که استفاده از این اکسسوری محدود به آن دوران نشده است. این روش با یک نگرش جدید به تغییرات مد و استایل در چند سال اخیر متوجه قرار گرفته است.امروزه استفاده از توربان به یک پدیده جدید در استایل خانم­ ها تبدیل شده است.

در واقع توربان به عنوان یک ترند در دنیای شال و روسری شناخته می­شود. توربان یک نوع هدبند است که به جای روسری مورد استفاده قرار می­گیرد. اما در این مدل روسری قسمت گوش و گردن پوشیده نمی­ماند.شما می­توانید توربان را همراه با شال و روسری بهار ۹۸ خود نیز استفاده کنید.در این روش توربان را می­توانید زیر شال ۹۸  و روسری­ های طرح­دار و رنگی خود به کار ببرید. با این روش ساده خیلی شیک و زیبا بنظر می­رسید.

اگر از توربان در مهمانی­ های رسمی استفاده می­کنید بهتر است رنگ آن را همرنگ با شال ۹۸ خود انتخاب کنید. این کار باعث می­شود توربان شما توی ذوق نزند. همچنین استفاده از یک شال ۹۸ ساده موجب می­شود توربان شما خودش را بیشتر نشان دهد .

شال و روسری عمده

در دنیای امروز، توربان همچنین بخشی از استایل کت واک­ های مانکن­ هایی است که پوشش اسلامی بر تن دارند. این فشن­ شو ها با مولفه­ های مذهبی به معرفی برند های گوناگون در صنعت پوشاک در فشن می­پردازند. توربان یک اکسسوری ویژه و خاص برای تمام فصول سال است. این استایل می­تواند یکی از بهترین انتخاب­ ها برای خانم­ هایی باشد که دوست دارند متفاوت دیده شوند.

توربان­ ها انواع مختلف دارند. می­توانید آن­ ها را خریداری کنید. اما راه حل به صرفه ­تری نیز وجود دارد. شما می­توانید با یادگیری بستن توربان با شال و روسری بهار ۹۸ خود در هزینه‌­ ها صرفه‌جویی کنید.

آموزش بستن توربان با روسری برای خریدار شال و روسری عمده

با خرید شال و روسری عمده انواع متفاوتی از روسری و شال ۹۸ را می­توان برای بستن توربان پیشن هاد داد. همچنین مشتریان می­توانند با خرید اینترنتی شال و روسری ، طرح مناسب برای توربان را پیدا کنند. در ادامه با توجه به سایز و مدل روسری ۹۸ به چند روش برای بستن توربان اشاره خواهیم کرد.

روش اول

در این روش باید در خرید شال و روسری عمده به دنبال انواع مدل روسری در قواره­ های کوچک باشیم. در واقع ساده ­ترین نوع بستن توربان، با همین روسری ۹۸ کوچک انجام می­گیرد. ابتدا روسری ۹۸ خود را تا بزنید .از پایین سر روسری را به سمت بالا بیاورید. سپس یک گره و یا پاپیون بزنید. تمامی مراحل در تصویر زیر نشان داده شده است.

شال و روسری عمده

روش دوم

در این روش هم به قواره کوچک روسری ۹۸ احتیاج دارید. در این روش ابتدا روسری ۹۸ خود را مثلثی تا بزنید. روسری را به صورت برعکس روی سر قرار بدهید. یعنی لبه ­ی مثلثی شکل جلوی صورتتان قرار بگیرد. سپس لبه­ های روسری را بالا بیاورید و گره بزنید. طوری این کار را انجام دهید که لبه ­­ی تیز در زیر قرار بگیرد .در این روش کل مو ها در زیر روسری بهار ۹۸ قرار می­گیرد. در تصویر زیر این روش نمایش داده شده است.

شال و روسری عمده

روش سوم

شما می­توانید با استفاده از انواع شال و روسری مجلسی که قبلا داشته اید این کار را انجام دهید. همچنین مزون­داران می­توانند در خرید شال و روسری عمده خود، انواع مدل روسری برای بستن توربان را به مشتری­ ها پیشنهاد بدهند

. در این روش بستن هد بند بیشتر جنبه ­ی تزیینی دارد . شما می­توانید برخی از این روش­ ها را در مهمانی­ ها استفاده کنید. مو های خود را مانند تصویر زیر به دور روسری ۹۸ بپیچانید.ذسپس آن را در پشت به صورتی زیبا گره بزنید. این مدل در میان جوانان طرفداران زیادی خواهد داشت.

شال و روسری عمده

روش چهارم

این روش تن ها سه گام ساده دارد. روسری ۹۸ خود را از وسط تا بزنید.در مرحله­ی بعد آن را از پشت روی سر خود قرار دهید. دو طرف روسری خود را روی پیشانی گره بزنید. مقدار اضافه را به زیر روسری برده و به آن شکل بدهید. بهتر است از انواع مدل روسری طرح­دار در این روش استفاده کنید. در هنگام تهیه­ی شال و روسری عمده به این مورد توجه داشته باشید. این مدل روسری باعث جلوه­ی بیشتر در توربان می­شود.

روش پنجم

روسری ۹۸ خود را مثلثی تا بزنید.آن را روی سر خود قرار دهید. سپس دو لبه را به پشت ببرید و روی روسری گره بزنید. این روش به دزد دریایی معروف است.

شال و روسری عمده

آموزش بستن توربان با شال برای خریداران شال و روسری عمده

جالب است بدانید که بلاگر­ های زیادی به آموزش بستن توربان می­پردازند.آن­ ها با استفاده از انواع مدل روسری و یا شال روش­ های خلاقانه ایی را معرفی می­کنند. این امر نشان می­دهد استفاده از شال و روسری ۹۸ به عنوان توربان طرفداران زیادی دارد. شما می­توانید در یک مهمانی از این روش­ ها برای بستن مو هایتان استفاده کنید.در این صورت در صورتی که وقت کمی دارید به جای درست کردن مو ها می­توانید از توربان استفاده کنید. استفاده از توربان محدود به حجاب نیست و یک استایل به حساب می­آید.در ادامه به روش­ هایی برای بستن شال ۹۸ به عنوان توربان اشاره خواهیم کرد.با ما همراه باشید.

 روش اول

در این روش شما به وسیله ­ی یک شال حریر می توانید یک توربان برای مجالس خود داشته باشید. در این روش بدون استفاده از سوزن شما می­توانید شال خود را ببندید و از آن لذت ببرید. سایز این نوع شال باید در حدود ۱۲۰*۱۲۰ باشد.

شما با مراجعه به سایت الکترونیکی ما می توانید برای خرید انواع شال و روسری عمده اقدام بفرمایید. شرکت hps بزرگترین تولیدکننده­ ی شال و روسری در ایران به پخش عمده روسری و شال می­پردازد. شما می­توانید برای تهیه ­ی کالکشن بهاری بدون نیاز حضوری،خرید اینترنتی شال و روسری خود را انجام دهید.

روش دوم

استایل توربان مورد استفاده ­ی بیشتر مردم جهان قرار می­گیرد. به همین دلیل دارای محبوبیت زیادی است و چه مسلمان و چه غیر مسلمان از ان استفاده می­کنند.معمولا توریست­ های خارجی وقتی به ایران می­آیند از این روش برای بستن روسری خود استفاده می­کنند. این روش به ثابت ماندن روسری روی سر کمک می­کند.در این روش شال را روی سر قرار می­دهند.سپس لبه­ های آن را به پشت برده و در پشت گره می­زنند.در آخر برای جمع شدن لبه­ های شال آن­ ها را به صورت پاپیونی در می ­آورند.در تصویر زیر مراحل نشان داده شده است.

شال و روسری عمده

روش سوم

در این روش شما می­توانید یک توربان مدل­دار داشته باشید .بهتر است از شال­ های نخی و رنگی برای این مدل استفاده کنید.شال­ های نخی به سبب نازک بودن و عبور دادن هوا از خود خنک­تر هستند. برای بستن شال ۹۸ به صورت مدل­ دار، مطابق با تصویر زیر، ابتدا شال ۹۸ را روی سر خود بگذارید. سپس دوطرف شال را در پشت سر خود گره بزنید. در مرحله­ی بعد دسته‌ های شال ۹۸ را به یک سمت ببرید و به دور هم بتابانید. در این مرحله دسته­ های شال پیچیده شده را به دور سر فرم دهید. در آخر می­توانید با یک گیره آن را در جای مناسب فیکس کنید.می­توانید برای فیکس ماندن شال روی سر زیر شال ۹۸ خود از هدبند استفاده کنید.

شال و روسری عمده

روش چهارم

در این روش بعد از مرتب کردن شال ۹۸ روی سر لبه­ ها را به سمت جلو بیاورید. سپس هر دو دسته را به دورهم بپیچانید. با پیچاندن دسته‌ ها به دور هم یک دسته منظم ایجاد می­شود. در آخر دسته را به شکل مدور بر روی پیشانی به کمک گیره فیکس کنید.در تصویر زیر مراحل نشان داده شده است.

شال و روسری عمده

روش پنجم

این روش برای کسانی است که می­خواهند از توربان به عنوان یک اکسسوری تزئینی استفاده کنند. ابتدا شال را روی سر قرار می­دهیم.سپس روی پیشانی گره میزنیم.در این روش برخلاف روش قبلی، دسته  ها را به صورت مجزا می­پیچانیم. سپس هر کدام را جدا گانه روی پیشانی به صورت مدور می­چرخانیم.در انت ها آن­ ها را با گیره فیکس می کنیم.در این روش می­توان از شال­ های قواره دار ساده استفاده کرد.در تصویر زیر مراحل نشان داده شده است.

شال و روسری عمده

برای بستن توربان به صورت هد بند و تزئینی روش ­ های متعددی وجود دارد.مثلا شما می­توانید از شال بهار ۹۸ خود به عنوان سربند استفاده کنید.شال ۹۸ خود را به همراه یک کش محکم بردارید.کش را از آن عبور دهید و به وسط شال ببرید. این قسمت از شال که کش آن را جمع کرده در وسط پیشانی قرار می­گیرد. شال باقی مانده را به پشت سر ببرید و گره بزنید. می­توانید لبه­ های شال را دور مو ها بپیچید.یا اینکه آن را روی شانه بیندازید.

شال و روسری عمده

مدل دیگر هدبند آن است که شال ۹۸ انتخابی را به عرض دلخواه در آورید. سپس آن را از پشت به طرف جلوی پیشانی خود بیاورید و یک گره ساده بزنید. در ادامه شال ۹۸ را به پشت سر برده و یک گره نیز در پشت سر بزنید. اگر شال ۹۸ بلند بود می­توانید دنباله شال را روی شانه بیاندازید.

شما می­توانید برای آگاهی از انواع مدل روسری و شال به کانال شال و روسری عمده  HPS مراجعه کنید.با عضویت در خبرنامه ما می­توانید از تخفیف­ های ویژه و حراج­ های فصلی آگاه شوید. با ورود به سایت می­توانید تمامی طرح­ ها و مدل­ ها را ببینید و به خرید شال و روسری عمده بپردازید.

روش ششم

ابتدا شال ۹۸ خود را انتخاب کنید.آن را روی سر خود قرار دهید.لبه­ ها را به پشت ببرید و به صورت ضربدری به جلو بیاورید. سپس هر دو لبه را بپیچانید .آن را روی سرتان طوری قرار دهید که مانند تل باشد.می­توانید در این روش از تل­ های گلدار نیز بین لبه­ های شال استفاده کنید.

با خرید شال و روسری عمده متوجه می­شویم امروزه اکثر شال­ ها در قواره­ های بزرگ در بازار موجود هستند. ما با استفاده از این روش­ ها می­توانیم آن­ ها را طوری استفاده کنیم که زیباتر به نظر برسند.یک نکته­ی مهم در انتخاب انواع مدل روسری و شال آن است که بهتر است نخی و نازک باشند. زیرا برای استفاده ­ی طولانی مدت مناسب­تر هستند.

برای بستن توربان به خلاقیت و توجه به فرم صورتتان نیاز دارید. می­توانید حتی از دو شال برای بستن توربان استفاده کنید.از فیکس کننده­ ها برای ثابت نگه داشتن آن­ ها بهره ببرید.

امروز می­خواهیم درمورد انواع مدل روسری و شال بهار ۹۸ و شیوه­ های بستن آن­­ ها با شما صحبت کنیم. توجه و خلاقیت در بستن روسری و شال ۹۸  امروزه در استایل­ ها بسیار پرکاربرد است. همانطور که حتما دید هاید، شال و روسری بهار ۹۸ در انواع مدل،جنس و سایز و …در هر فصل عرضه می­شود. آشنایی با انواع مدل روسری و بستن آن می­تواند به ما کمک کند زیباتر به نظر برسیم.

شما می­توانید در مهمانی، محل‌ کار و… ابتدا به ست کردن لباس و اکسسوری‎ هایتان بپردازید. سپس با دقت و با توجه به مدل روسری و جنس شال بهار ۹۸  آن­ ها را مدل‌دار سرکنید. در ادامه به معرفی انواع مدل روسری و نحوه­ی بسته شدن آن اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع مدل روسری قواره بزرگ و نحوه ­ی بستن آن

توجه به مدل روسری و روش­ های بستن شال، به یکی از متد­ های مد و زیبایی در دنیا تبدیل شد هاست. اگر به چندسال پیش نگاه کنیم، می­بینیم که بانوان اغلب از یک روش برای بستن روسری خود استفاده می­کردند. امروزه با توجه به تنوع در مدل روسری، قواره وجنس، می­توان شیوه­ های متفاوتی را برای بستن روسری ۹۸  به کار برد. قوارۀ شال و روسری بهار ۹۸ علاوه بر جنس آن یک ویژگی مهم است. شما باید در هنگام خرید به سایز شال و روسری ۹۸ خود توجه کنید.

امروزه خانم‌ ها غالبا انواع مدل روسری قواره دار را سر می‌کنند. زیرا این مدل روسری به یک ترند جذاب تبدیل شده است. برای مدل‌دار بستن شال ۹۸ یا روسری بهار ۹۸ بهتر است قواره و سایز بزرگ این محصولات استفاده شود. برای داشتن جلوه ایی زیبا و شیک بهتر است در این روش­ ها  از گیره‌ های روسری ساده یا نگین‌دار استفاده کنید. این کار به جذابیت استایل شما کمک خواهد کرد.

شما می‌توانید برای زیر شال بهار ۹۸ یا روسری ۹۸ خود  از هدبند­ ها در رنگ­ های مختلف استفاده کنید. با این‌ کار شال بهار ۹۸ محکمتر روی سرتان فیکس می­شود. با حل این مشکل دیگر پوشیدن انواع مدل روسری برایتان دردسری نخواهد داشت.

مدل روسری

انواع مدل روسری و شیوه ­ی بستن آن برای خانم­ های چادری

یکی از دغدغه  های بانوان چادری این است که شال و روسری ۹۸ روی سرشان ثابت و راحت باشد. فیکس شدن روسری باعث می­شود تا بعد از چند دقیقه یا چند ساعت تکان نخورد و اذیت نکند. انتخاب جنس و مدل روسری و شال ۹۸  جزو نکات حائز اهمیت برای شما، خانم­ های چادری است است. دقت کنید که جنس و مدل روسری و شال ۹۸ که برای عید امسال انتخاب می­کنید، سبک باشد. روسری یا شال بهار ۹۸ از جنس کرپ یا کج­راه­ های ابریشمی می­تواند گزینه­ ی خوبی برای زیر چادر باشد.

نکته­ی دیگری که باید مد نظرتان باشد فیکس کننده­ ها هستند. باید بدانید با  استفاده از چه فیکس­کنند هایی راحت­تر هستید. مطمئن باشید که آن­ ها  به خوبی شال و روسری­ ۹۸ را برای­تان ثابت نگه می­دارد. این کار باعث می­شود مجبور نشوید آن را شل و سفت کنید.

پیشن هاد ما به شما برای انتخاب فیکس­ کننده می­تواند سوزن­ های حجاب یا سنجاق قفلی­ های ریز باشد. چراکه باعث می­شود تا ساعت­ ها حالت روسری و شال بهار ۹۸  ثابت باقی بماند. البته اگر تا به حال از آن ها استفاده نکرد هاید ممکن است در ابتدا برایتان دشوار باشد. اما مثل هر کاری کم کم با تمرین و استفاده­ ی بسیار برایتان راحت و عادی می­شود .

با رعایت کردن این نکات می­توانید انواع مدل روسری را به صورتی­ زیبا و شیک ببندید. دیگر می­توانید در مجالس و میهمانی­ ها با خیال آسوده و بدون خراب شدن حالت روسری، بدرخشید.

مدل روسری

انواع مدل روسری ساتن و ابریشم و شیوه­ های بستن آن­ ها

انواع مدل روسری ساتن و ابریشمی می­توانند استایل شما را شیک­تر نشان بدهند. بیشتر بانوان برای میهمانی­ های ­رسمی و مناسبت­ های مهم خود از انواع مدل روسری ساتن استفاده می­کنند. مشکلی که وجود دارد این است که گاهی اوقات به دلیل ماهیت لیز و سر بودن این مدل روسری ، بستن روسری ساتن شما را اذیت می­کند. در ادامه می­خواهیم به چند روش بستن روسری ساتن یا ابریشم اشاره کنیم. امیدواریم که با استفاده از این روش­ ها بتوانید، روسری و شال ۹۸ خود را به بهترین شکل ببندید.

مدل روسری

روش اول بستن انواع مدل روسری و شال ساتن و ابریشم

بهتر است برای مدل­دار بستن شال ابریشم یا روسری ساتن خود، قواره­­ی آن را بزرگ انتخاب کنید. شال یا روسری ۹۸ خود را روی سر تنظیم کنید. یک طرف آن را بگیرید و به سمت دیگر ببرید و با سنجاق محکم کنید. طرف دیگر روسری بهار ۹۸ را مانند تصویر زیر به پشت سر ببرید. سپس از سمت دیگر روی شانه  هایتان بیندازید. در این روش باید زیر روسری ۹۸ خود از هدبند استفاده کنید تا بهتر فیکس شود.

خرید عمده شال مدل روسری

 روش دوم بستن انواع مدل روسری و شال ساتن و ابریشم

روسری یا شال بهار ۹۸ ساتن را روی سرتان قرار داده و آن را تنظیم کنید. سپس آن را در پشت سر با گیره فیکس کنید. یک طرف روسری ۹۸ خود را بگیرید و همانطور که در عکس نشان داده شده، دور سرتان بپیچید. طرف دیگر روسری را هم به سمت دیگر ببرید و با سنجاق و یا گیره فیکس کنید. در آخر به همان حالتی که خودش می افتد رها کنید.

مدل روسری

شما می­توانید برای مشاهده انواع مدل روسری و شال بهار ۹۸ به کانال شال و روسری تلگرام شرکت HPS، بزرگترین تولیدکننده­ ی شال و روسری سر بزنید. شرکت HPS با تولید شال روسری در طرح ، مدل ، جنس و سایز­ های متنوع دست شما را برای خرید و انتخاب  باز می­گذارد.

روش سوم بستن انواع مدل روسری و شال ساتن و ابریشم

در این شیوه به شما روشی نوین و کلاسیک را پیشن هاد می­دهیم.این روش به نظر بسیار خوب و راحت می­آید. روسری یا شال بهار ۹۸ را روی سرتان مرتب کنید.اگر مدل روسری شما گلدار است آن را طوری تا بزنید که حاشیه­ ی گلدار آن در پایین بیفتد و نمای زیباتری داشته باشد. با گیره ، روسری ۹۸ را در وسط  و زیر گلو  فیکس کنید. یک گوشه­ ی  روسری بهار ۹۸ خود را به سمت مقابل برده و آن را با سنجاق و یا گیره­ی روسری ثابت کنید. فیکس کردن موجب می­شود تا روسری از روی سرتان لیز نخورد .

مدل روسری

روش چهارم بستن انواع مدل روسری ساتن و ابریشم

اگر به دنبال روشی جذاب هستید و می­خواهید شاداب بنظر برسید این مدل روسری بستن را امتحان کنید.در این روش نیازی نیست که روسری ۹۸ خود را خیلی سفت و سخت ببندید تا لیز نخورد. کافی است روسری بهار ۹۸ ساتن خود را روی سرتان مرتب کنید. سپس گوشه­ های آن را در جهت عکس و کمی شل در قسمت پایین گردن بپیچید.بعد با گیره دو گوشه ­ی آن­ ها را از پشت به هم وصل کنید. پس از آن گوشه­ های روسری یا شال بهار ۹۸ خود را به سمت جلو آویزان کنید. بهتر است برای این روش از مدل روسری و یا شال ۹۸ قواره دار استفاده کنید.

خرید اینترنتی شال و روسری از سایت الکترونیکی ما در HPS، این امکان را برای مزون داران و فروشندگان فراهم می­کند تا بتوانند انواع مدل روسری و یا شال بهار ۹۸ ساتن و ابریشم ترند شده سال را ببینید ، ایده بگیرند و خرید شال و روسری عمده خوبی برای کالکشن بهاری خود داشته باشند.

مدل روسری

انواع مدل روسری حریر و شیوه­ های بستن آن

انواع مدل روسری و شال بهار ۹۸ حریر در طرح و رنگ­ های متنوع و شادی عرضه می­شوند. این جنس روسری­ ها به دلیل خنک و سبک بودن یکی از بهترین انتخاب­ ها برای بهار و تابستان محسوب می­شوند.طرح‌ های رنگارنگ و زیبای این مدل روسری‌، مناسب برای خانم‌ های جوان است. یکی از مشکلات این مدل روسری­ کج شدن لبه روسری حریر همانند روسری نخی است. استفاده از طلق می­تواند این مشکل را حل کند. طلق­ ها از جنس همان طلقی هستند که همراه با شیرازه برای فنری کردن جزوه‌ استفاده می­شود. با این تفاوت که مقداری ضخیم‌تر از آن­ ها است. می­توانید طلق‌ های روسری­تان را مانند شکل زیر به صورت ذوزنقه ببرید و لبه‌ های تیز آن را گرد کنید.

مدل روسری

طلق­ ها در عین حال که محکم هستند می­توانند انعطاف‌پذیر هم باشند. بیایید امتحان کنیم! برای این کار کافی است یک لایه­ ی باریک شده­­ی طلق مانند تصویر زیر، مابین دو لایه­ ی روسری قرار بگیرد. زمانی که روسری را زیر چانه محکم می‌کنید، قسمت لبه­ ی بالایی روسری‌ به شکل یک نیم دایره فیکس می­شود.

در ادامه روشی را برای بستن روسری ۹۸ حریر بیان می­کنیم.

برای بستن روسری خود به این شیوه می­توانید از انواع مدل روسری حریر استفاده کنید. برای شروع روسری ۹۸ خود را به یک مثلث تبدیل کنید و روی سر خود قرار دهید. با توجه به فرم هندسی صورتتان آن ­را کادربندی کنید، و طوری آن را تنظیم کنید که یک طرف کوتاه‌تر از سمت دیگر باشد.

طرفی را که بلندتر است به جلو بیاورید و بعد آن را  دور گردن خود ببندید.

همان گوش هایی را که از پشت دور گردن بردید را جلو بیاورید وبه قسمت لایه جدید گره بزنید. قسمت کوتاه تر را فعلا استفاده نکنید. سپس سعی کنید  با دوبار گره زدن آن را محکم کنید تا در طول روز باز نشود.

در آخر، گوشه ی کوتاه روسری۹۸ را که از آن استفاده نکرده بودیم به طرف دیگر بیاورید تا گردن را پوشش بدهید.می­توانید آن را در لباس خود  نیز قرار دهید و یا با یک سنجاق، آن­را فیکس کنید.

در آخر با یک گره کراواتی، استایلی زیبا برای خود به وجود بیاورید.

انواع مدل روسری نخی و شیو های بستن آن

 روسری‌ های نخی برای فصل­ های بهار و تابستان گزینه ­ی بسیار خوبی هستند.این مدل روسری و شال ۹۸ بسیار خنک‌ و سبک است . به علت عبور دادن هوا از خود باعث می‌شوند سر و مو ها عرق نکند. روسری­ های نخی را می­توان در طرح­ ها و مدل­ های رنگارنگ پیدا کرد. روسری نخی در قواره­ های بزرگ ۱۴۰-۱۱۰ و قواره­ های کوچک ۹۰ و حتی کمتر در بازار پیدا می­شود. شال­ های نخی انتخاب خوبی برای فصل گرما هستند. در روسری­ های نخی نیز می­توانید مانند روسری­ های حریر از طلق برای فیکس ایستادن لبه­ ی شال استفاده کنید. در ادامه این مطلب چندین روش برای بستن انواع مدل روسری و شال نخی قواره بزرگ را به شما آموزش می­دهیم.

شال ۹۸ را روی سر خود تنظیم کنید.اطراف شال را طوری تا بزنید که به فرم هندسی چهره­تان بیاید. می‌توانید با یک فیکس­کننده، زیر چانه خود را برای احساس راحتی بیشتر فیکس کنید. یک طرف روسری را محکم بگیرید و طرف دیگر را  به بالای سر خود بیارید و بچرخانید.مراقب باشید که طرف دیگر شل نشود.

مدل روسری

سمت پایین شال را به طرف پایین بکشید سپس قسمت باقی­مانده را بردارید و آن را در جهت مخالف پوشش دهید.

و در آخر قسمت اضافه را داخل پیراهن خود قرار دهید.