2133990999 98+ info@hpsco.net
فروش فوق العاده HPS شروع شد! بریم محصولات جدید رو ببینیم

سبد خرید کوچک

از سال ۲۰۱۹ میلادی سراسر دنیا دچار یک همه گیری ویروسی شد و تمامی اقشار جامعه از تمام مشاغل، بازار بورس، صنایع غذایی و دارویی، بخش تولید و… را تحت الشعاع قرار داد. صنعت مد در دوران کرونا نیز از این تغییرات بی نصیب نماند و با تعطیل شدن عمده بازارها، مد در دوران کرونا نیازمند یک تغییر اساسی و متناسب با شرایط فعلی جامعه گردید. از این رو اکثر برندها تولیدات تازه ای به محصولات خود افزودند و بسیاری دیگر چندین محصول را از چرخه تولید خود کم کردند. زیرا با روند پیشروی مد در دوران کرونا و روشن نبودن این موضوع که این ویروس منحوس کرونا تا چه زمانی در جوامع دنیا وجود خواهد داشت، این ضرورت را ایجاب می کند که تا اتمام این شرایط با آن کنار بیاییم و سبک زندگی خود را به گونه ای تغییر دهیم که دچار آسیب و یا ابتلا به کرونا نشویم و از دنیای مد در دوران کرونا نیز بتوانیم بهره مند شویم.

مشکلات بازار پوشاک و مد در دوران کرونا

از ابتدای شیوع ویروس کرونا از کشور چین و انتقال آن به کشورهای سراسر دنیا، بازار مد در دوران کرونا و لباس نیز همانند سایر بازارها و تولید کنندگان دچار یک بحران غیر منتظره و ناخواسته شد. نیروهای کار، خانه نشین شدند و تولیدکنندگان پوشاک عملا مجبور به توقف کار کردند. چرا که نیروهای انسانی شاغل در زمینه مد و پوشاک همانند سایر شغل های اداری قادر به دورکاری نبودند و این موضوع باعث ایجاد یک اختلال و افت بزرگ در بازار پوشاک و مد در دوران کرونا شد. اما با گذشت زمان و دریافتن این موضوع که ویروس کرونا به همین راحتی قرار نیست از دنیا پاک شود و به ناچار باید با آن کنار بیاییم باعث شد تا اقشار آسیب دیده از جمله صنعت پوشاک و مد در دوران کرونا به فکر بیفتد و برای حل این بحران شغلی راه حلی پیدا کند. چرا که علاوه بر تولیدکنندگان پوشاک و مد در دوران کرونا، مشتریان و متقاضیان پوشاک نیز دچار مشکل شده و بعد از توقف تولید، با قیمت های عجیب و غریب و نجومی بازار پوشاک و سایر اجناس و کالاهای ضروری روبرو شدند.

تحول بازار مد در دوران کرونا

پس از گذشت مدتی از شوک همه گیری ویروس کرونا و افت بازارهای مختلف، تولیدکنندگان مد و فشن و پوشاک کم کم به این نتیجه رسیدند که دست روی دست گذاشتن تنها باعث آسیب بیشتر به بازار می شود و برای جلوگیری از افزایش بحران و توقف آن باید خلاقانه عمل کرد و خود را با شرایط تطبیق داد. از این رو اکثر تولید کنندگان، طرح های جدیدی ارائه و با رعایت پروتکل های بهداشتی شروع به تولید پوشاک متناسب با شرایط جامعه و مد در دوران کرونا کردند. در چنین شرایطی با وجود مشکلات زیاد و موانع بهداشتی برای ادامه روند عادی عرضه مد و پوشاک، می تواند بهترین زمان برای ارائه طرح های خلاقانه، کارساز و متناسب با نیاز جامعه و متقاضیان باشد. اگر فروشنده پوشاک هستید یا در حوزه مد و فشن فعالیت دارید و بخاطر شیوع بیماری کرونا کسب و کارتان افت کرده و ضرر و زیان بسیاری را متحمل شده اید پس بهتر است یک بار دیگر با قدرت و با کمک گرفتن از ایده ها و طرح های نو وارد بازار شوید و آنچه را که نیاز جامعه است به بهترین شکل عرضه نمایید. مد در دوران کرونا هرچند دچار تغییر و تحول زیادی شده است اما می توان به آن به عنوان روزنه ای تازه برای نمایش هنر، توانمندی و مشتری مداری استفاده کرد.

شناسایی نیاز مشتریان در ایام کرونایی!

همانطور که می دانید اصول بازار و کسب و کارها بر پایه عرضه و تقاضا شکل می گیرد و شناسایی نیاز مشتری اولین گام برای تهیه و تولید یک محصول است. فعالیت در زمینه پوشاک نیز باید متناسب با مد روز و سلیقه های متفاوت باشد. از این رو مد در دوران کرونا نیز باید بر اساس نیاز روز و شرایط خاص آن زمان طراحی شود. در وضعیت حال حاضر جامعه که همه افراد ملزم به استفاده از ماسک هستند و باید بیشتر از قبل به شستشوی لباس هایشان اهمیت بدهند، ما به عنوان تولید کنندگان صنعت مد و پوشاک باید تلاش کنیم تا پوشاکی با کیفیت و متناسب با پوششی که به اجبار باید ماسک را نیز به آن اضافه کنیم به بازار ارائه دهیم. در این میان بیشتر افراد معمولا به ظاهر و لباس خود اهمیت زیادی می دهند و کیفیت و زیبایی لباس برایشان بسیار مهم است. بنابراین تهیه و تولید پوشاک با کیفیت و متناسب با مد در دوران کرونا در اولویت عرضه مد و پوشاک است.

مشکلات فروشندگان و مغازه داران در دوران کرونا

همانطور که می دانید با وجود بیماری کرونا در جامعه رفت و آمد به مکان های عمومی با محدودیت هایی روبرو شده و به منظور رعایت بهداشت و جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری از مردم تقاضا می شود که در منزل بمانند و این موضوع شامل افراد شاغل و مغازه داران نیز می شود و به خصوص فروشندگان و مغازه داران را با مشکلات زیادی روبرو می کند. معمولا هر فروشنده ای برای تهیه اجناس فروشگاه خود باید به صورت عمده از کارخانه ها، تولیدی ها و یا بازار های عمده فروشی که معمولا بسیار پر تردد و شلوغ هستند رفت و آمد کنند و در این شرایط، رفت و آمد کردن به چنین مکان هایی یک ریسک بزرگ محسوب می شود و فروشندگان را با مشکلات فراوانی درگیر می کند. بنابراین یکی از بهترین راه های خرید عمده پوشاک، خرید اینترنتی از فروشگاه های اینترنتی پوشاک است.

مزایای خرید اینترنتی به صورت عمده

با آشفته بازار گرانی ها و قیمت های نجومی که هر روز خیلی از کالاها قیمت های متفاوتی با روز قبل دارند باعث می شود که مغازه داران هنگام خرید با مشکلات زیادی روبرو شوند و یا نیاز باشد که تعداد زیادی مغازه را به دنبال اجناس با قیمت مناسب بگردند اما با وجود بیماری کرونا این کار خطرات زیادی برای سلامتی افراد به همراه خواهد داشت. همچنین برای ارائه مد در دوران کرونا که مردم کمتر از منزل بیرون می آیند و شاید اجناس جدید کمتر از قبل در معرض دید قرار بگیرند باید راه حل مناسبی پیدا کرد. اما خرید اینترنتی این مشکلات را تا حدودی حل کرده و دیگر نیاز نیست که مغازه داران برای خرید عمده پوشاک، به صورت حضوری به بازار بروند. ما در سایت hpsco.net  پوشاک با کیفیت و با قیمت بسیار مناسب برای فروش به صورت عمده ارائه کرده ایم و با محصولات متنوع و زیبا متناسب با سلیقه هر ایرانی در تلاشیم تا رضایت مشتریان عزیز را جلب کنیم.

خرید شال و روسری مطابق با مد در دوران کرونا

 همانطور که می دانید در کشور ما همه خانم ها ملزم به پوشیدن شال و روسری هستند و شال و روسری جزئی جدا نشدنی از انواع لباس های زنانه است. خانم های خوش سلیقه ایرانی همواره به دنبال با کیفیت ترین و زیباترین شال و روسری ها با طرح های مختلف هستند تا بتوانند با لباس های مختلف ست کنند و برای هر محیط اعم از رسمی و غیر رسمی، مهمانی ها و مجالس یا حتی برای قدم زدن در پارک روسری مناسب نیاز دارند. تغییر و تحولات مد در دوران کرونا شامل شال و روسری هم می شود و طرح های زیبا و خلاقانه بسیاری در تولید شال و روسری برای جلب رضایت خانم های با سلیقه ایرانی به کار رفته است. خبر خوب برای فروشندگان و مغازه دارانی که به فروش شال و روسری مشغول هستند این است که در سایت hpsco.net انواع شال و روسری در سبک های مختلف مطابق با مد در دوران کرونا و مورد پسند مشتری به صورت عمده به فروش می رسد و با مناسب ترین قیمت بدون اتلاف وقت می توانید به تعداد دلخواه خرید خود را ثبت کنید و در کوتاه ترین زمان در آدرس مورد نظرتان تحویل بگیرید.

انواع شال و روسری

استفاده از شال و روسری فقط مختص ایران نیست و در کشورهای مسلمان و حتی غیر مسلمان دنیا نیز از شال و روسری به عنوان یک تکمیل کننده استایل استفاده می شود. شال و روسری های مناسب با مد در دوران کرونا قطعا در بیشتر کشورهای دنیا تولید می شود و همانطور که برند های مختلف شال و روسری در بازار مشغول فعالیت هستند تنوع زیادی نیز  بین شال و روسری ها وجود دارد. بنابراین از خرید یک شال یا یک روسری مناسب با مد در دوران کرونا به سادگی رد نشوید چرا که استایل شما نمادی از شخصیت و سلیقه ی شماست و ما در تلاشیم تا بهترین ها را به شما عرضه کنیم.

انواع مختلف شال و روسری از نظر جنس پارچه ای که از آن استفاده می شود وجود دارد و هرکدام برای شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه انواع مختلف شال و روسری از نظر جنس و مطابق مد در دوران کرونا را به شما معرفی می کنیم:

 • شال یا روسری ابریشمی
 • شال یا روسری ساتن
 • شال یا روسری پشمی
 • شال یا روسری نخی
 • و…

خرید شال یا روسری ابریشمی

شال و روسری های ابریشمی را می توان جزء روسری های نرم و مجلسی به شمار آورد که با لباس های مخصوص مجالس عروسی و تولد و جشن ها و مراسمات مختلف می توان از آن ها استفاده کرد.

این روسری ها برای مد در دوران کرونا نیز با لباس ها و ماسک های مختلفی ست می شوند. این روسری ها و شال ها به دلیل بافت سبکی که دارند پرطرفدار بوده و خانم ها از هر سنی می توانند از آن در مراسمات و با لباس های مختلف استفاده کنند.

خرید شال یا روسری ساتن

شال و روسری های از جنس ساتن نیز از آن دسته روسری هایی هستند که برای مهمانی ها و مراسمات مختلف بیشتر استفاده می شوند و به دلیل داشتن درخشندگی و پارچه براق، مجلسی تر به نظر می رسند اما استفاده از این نوع روسری نیز شاید برای بعضی از خانم ها دشوار باشد چرا که ساتن پارچه ضخیمی است و روسری از جنس ساتن ممکن است باعث کمتر شدن شنوایی و یا احساس صدای خش خش از روسری داشته باشد.

خرید شال یا روسری پشمی

شال و روسری های پشمی مخصوص فصل زمستان و روزهای سرد فصل پاییز هستند و تنوع طرح و مدل های زیادی دارند. روسری ها و شال های پشمی  مد در دوران کرونا را به راحتی می توانید از سایت hpsco.net به صورت عمده و یا تکی تهیه فرمایید.

خرید شال یا روسری نخی

شال و روسری های نخی با رنگ های شاد و متنوع و با طرح های بسیار زیبای ایرانی سنتی و فانتزی مطابق با آخرین تغییرات مد در دوران کرونا، برای استفاده در فصل تابستان بسیار مناسب هستند. شال های نخی کنفی سه متری و روسری های قواره بزرگ نخی از روسری و شال های پرطرفداری هستند که با طرح های جدید مناسب با مد در دوران کرونا تولید و در سایت hpsco.net با قیمت مناسب و کیفیت عالی به فروش می رسد.

 

خرید جنس به صورت عمده و فروش آن به صورت تکی یک راه برای سود آوری بالا در خرید و فروش است. خرید عمده شال ارزان و فروش آن به صورت تکی و قیمت پایین تر در ایران یک کسب و کار پربازده می باشد، در این روش شال به صورت عمده و در مغازه به صورت تکی و قیمت بالاتر فروخته می شود. با توجه به این که خرید شال و روسری در ایران بسیارپرطرفدار می باشد یک مغازه شال و روسری مشتریان زیادی را به خود جذب می کند ولی برای خرید عمده شال ارزان نکاتی هست که باید بدانیم:

چه محصول و برندی بخریم؟ از کجا بخریم؟ در چه بازه قیمتی خرید و فروش کنیم؟

کسب کار ساده و پرسود

 وقتی کسی تصمیم دارد یک کسب و کاری را راه بیاندازد و خرید و فروش کالایی را شروع کند اولین کار انتخاب کالا برای فروش است. این که چه کالایی را برای فروش انتخاب کند بستگی به خود شخص دارد بعضی افراد دوست دارند کالا و جنس مورد علاقه خود را خرید و فروش کنند و برخی دیگر با توجه به شرایط و کالاهای پرفروش تصمیم به انتخاب کالا می گیرند. اولین گام برای خرید و فروش انتخاب محصولی است که بتوان با قیمت کم از عمده فروشی تهیه کرد و در عین حال تقاضای زیادی هم برای خرید داشته باشد. خرید عمده شال ارزان می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که شال و روسری مشتری زیادی دارد همچنین  تولید آن در ایران بالاست و عمده فروشی های بسیاری  در این زمینه فعالیت می کنند و به راحتی می توانیم با خرید عمده شال ارزان و فروش آن کسب و کار پرسودی برسیم.

شال

در کشور ما ایران استفاده از شال در درجه اول جنبه حفظ حجاب را دارد ولی استفاده از شال برای خانم ها تنها به کشورهای اسلامی ختم نمی شود و در سراسر دنیا زنان برای زیبایی، محافظت از سرما و گرما، جلوگیری از ورود گرد و غبار شال سر می کنند. شال ها جنس و طرح های گوناگونی دارند و برای مصارف گوناگون به بازار عرضه می شوند. انواع جنس شال عبارتند از:

 نخ، حریر، ساتن، ابریشم، لمه که هرکدام برای موقعیت و مصرف خاصی به فروش می رسد.

 • شال های نخی، به دلیل راحتی و سبکی بسیار پرطرفدار هستند. این شال ها کمتر سر می خورند و بادوام هستند می توان چندین بار آن ها را شست و اتو کرد بدون اینکه تغییری در زیبایی و کیفیت آن ایجاد شود. این شال ها قیمت مناسبی داشته و برای مصارف روزمره و مهمانی های دوستانه بسیارمناسب هستند. رنگ و طرح شالهای نخی ایرانی بسیار چشم نواز می باشند این شال ها در رنگ های روشن و تیره برای انواع مصارف به فروش می رسد. با خرید شال عمده ارزان با جنس نخ می توانید خریداران مختلفی را به سمت مغازه خود جذب کنید.
 • شال های حریر سبک و خنک هستند و برای فصول گرم سال مناسبند اما بیشتر از شال های نخی سر می خورند و بیشتر جنبه تزئینی دارند تا حجاب. این نوع شال ها برای مهمانی ها و مجالس مناسب می باشند.
 • شال های ساتن سطح صاف و براقی داشته و برای مجالس مناسب می باشد، اما زیاد سر می خورد و برای مصارف روزمره توصیه نمی شود.
 • ابریشم یک پارچه گران قیمت و زیبا می باشد شال ابریشمی سبک بوده چروک نمی شود و سر نمی خورد و بیشتر برای مجالس و مهمانی ها خریداری می شود.
 • شال لمه نیز داره رگه های براق بوده و مجلسی می باشد.

انواع طرح های شال و روسری

 • طرح کلاسیک شامل طرح گل، مینیاتور، اسلیمی و …
 • طرح مدرن شامل طرح راه راه، کج راه، زنجیری و …
 • تک رنگ که شامل رنگ های تیره و روشن می باشد.

هنگام خرید عمده شال ارزان مهم است که بدانیم کیفیت و طرح ظاهری بسیار مهم است و حتی بر برند ارجحیت دارد. مشتریان هنگام خرید به اولین چیزی که نگاه می کنند ظاهر شال می باشد. همچنین توجه کنید جنس خریداری شده دارای ایرادهایی مثل زده و طرح چاپی جابجا شده نباشد.

خرید عمده

 خرید عمده شال ارزان برای مغازه کار سختی نیست کافی است بدانید چه رنگ و طرح و جنسی در مغازه شما مشتریان بیشتری دارد و می توانید این شال ها را در مدت کمی به فروش برسانید.

از کدام عمده فروشی خرید کنیم؟

دومین گام انتخاب عمده فروشی برای خرید می باشد. این مرحله نیاز به دقت زیادی داشته و دشوار است و باید در مورد آن تحقیق و بررسی شود. انبارداران و توزیع کنندگان زیادی در سراسر ایران فعالیت می کنند که ما باید بهترین را ازمیان آن ها انتخاب کنیم. یک عمده فروشی که قیمت های خوب همراه با کیفیت مورد پسند دارد می تواند رسیدن به سود بالاتر را تضمین کند. امروزه سایت های زیادی به صورت عمده فعالیت می کنند که می توانند به صورت غیر حضوری محصولات شما را تأمین کنند. هنگام خرید از این گونه سایت ها از اعتبار آن یقین حاصل کنید و همچنین کیفیت کالا را هم مدنظر داشته باشید.

یک فروشنده خوب باشیم

وقتی می خواهید با خرید شال و روسری و فروش آن در آمد کسب کنید خیلی مهم است که اعتماد مشتری را جلب کنید تا مشتری بارها و بارها به مغازه شما برگردد.

شال و روسری در ایران جزء کالاهای پرفروش است و می تواند یک کسب و کار پر بازده برای شما باشد. امروزه تعداد مغازه هایی که به این کار روی آورده اند زیاد است و نیاز اساسی به تبلیغ احساس می شود. برای اینکه در این کار موفق باشیم باید مواردی را رعایت کنیم. اول اینکه فروشنده خوب و قابل اعتمادی باشیم صادق بوده و اطلاعات خوبی در مورد نیاز مشتری و جنس مناسب به او بدهیم. دوم بدانیم از کجا خرید کنیم که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم اینکه کیفیت اجناس آن مورد پسند مشتریان باشد. خرید عمده شال ارزان این فرصت را در اختیار شما قرارمی دهد تا هم با قیمت پایینی خرید داشته باشید و هم اجناس شما کیفیت خوبی داشته باشند.

در زیر به بعضی از ویژگی های یک فروشنده خوب و ترغیب مشتریان برای خرید اشاره شده است:

راه هایی برای متقاعد کردن مشتریان برای خرید

 قبل از اینکه مشتریان از شما خرید کنند، باید بتوانند به شما اعتماد کنند. آنها باید اطمینان داشته باشند که حرف های شما صحیح است، آنچه شما می فروشید با آنچه گفته می شود مطابقت دارد و حتی اگر چیزی در معامله رخ ندهد، از آنها پشتیبانی خواهید کرد.

مشکل این است که اعتماد به سرعت و از طریق حیله و تزویر نمی تواند برقرار شود. شرکت هایی که اعتماد مصرف کننده را از دست داده اند، این را خیلی خوب می دانند. وقتی سعی می کنند تصویر خود را ترمیم کنند، متوجه می شوند که تعداد معدودی از تبلیغات نمی توانند انجمن های منفی را در ذهن مردم خنثی کنند.

در عوض ، شما باید اعتماد مصرف کننده را به طور طبیعی کسب کنید. اما چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟

کاری کنید که به شما اطمینان داشته باشند

ابتدا مطمئن شوید که مشتریان هنگام خرید با شما احساس امنیت می کنند. حتی اگر نخواهید اجناس خود را به صورت حضوری بفروشید، مشتریان همچنان به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد و به شما اطمینان دارند

 از نظر اجتماعی فعال (و قابل رویت) باشید

فعال بودن در رسانه های اجتماعی به چندین روش به شما کمک می کند: شما برای نام تجاری خود چشم اندازی درست می کنید، فالوورهای بیشتری را جذب می کنید. هر چه بیشتر نام تجاری خود را در معرض دید خود قرار دهید، سریعتر می توانید اعتماد بیشتری  به دست بیاورید.

شما می توانید وقت خود را برای تهیه محتوای سایت خود صرف کنید، درگیر شدن با دنبال کنندگان جدید و قبلی، ارسال تصاویر و فیلم و یا به روز کردن مشتریان با اخبار و اطلاعات جدید مهم است. نکته اصلی این است که در یک بستر اجتماعی فعال  حضور داشته باشید.

به زبان ساده حرف بزنید

اگر در مورد محصول خود با استفاده از زبانی که مشتری شما می فهمد صحبت کنید بیشتر می فروشید. از کلمات قلمبه سلمبه استفاده نکنید و به زبان عامیانه خودتان حرف بزنید.

در مورد فواید محصول حرف بزنید

مشتریان هرگز بخاطر ویژگیهای محصول خریداری نمی کنند. آنها خرید می کنند زیرا مزایای این ویژگی را درک می کنند. متأسفانه بیشتر پیامهای فروش و بازاریابی در مورد ویژگی صحبت می کنند و به مشتریان اجازه نمی دهند مزایا را دریابند. اگر مشتری بداند جنسی که می خرد چه فایده ای برای او دارد بیشتر ترغیب به خرید می شود.

اگر فواید استفاده از محصول خود را به جای ویژگی های آن بگویید مشتری بیشتری کسب خواهید کرد. در اینجا در مورد راه های رسیدن به این هدف بحث می کنیم.

 تفاوت بین مزیت و ویژگی را بدانید

ویژگی چیزی است که یک محصول یا خدمات انجام می دهد. سود، منافع محصول یا خدمات برای مشتری است. مثلا:

اشتباه: “جنس این روسری از الیاف پنبه طبیعی است .” (ویژگی)

درست: “این روسری شما را در تابستان خنک نگه می دارد.” (سود)

 زبانی واضح ولی ساده داشته باشید

اگر اطلاعات با استفاده از کلمات ساده و قوی که احساسات را برانگیخته می کنند بیان شود، مشتریان سود و مزایای طولانی تر و آسان تری را درک می کنند.

اشتباه: این شال پرستیژ ایده آلی دارد.

درست: این شال به شما زیبایی خاصی می بخشد.

از کلیشه ها جلوگیری کنید.

هیچ چیز بیشتر از استفاده از کلیشه های تجاری خسته کننده و یا اصطلاحات بیش از حد فنی، گیج کننده نیست.

”  طرح مدرن ۲۰۱۷ یا طرح کلاسیک!!!”

درست: “شما می توانید میان این طرح ها انتخاب کنید.”

 لیست مزایا را کوتاه نگه دارید.

بیشتر افراد فقط می توانند دو یا سه موضوع را در حافظه کوتاه مدت خود نگه دارند. لیست های طولانی از مزایا فقط باعث سردرگمی می شوند.

اشتباه: “در اینجا ۱۰ مزیت برتر استفاده از محصول ما وجود دارد:”

درست: “دو مورد از مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپاریم …”

 بر آنچه که برای محصول شما بی نظیر است، تأکید کنید.

مزایایی که در دسته بندی محصولات شما وجود دارد می تواند مشتری را ترغیب به خرید کند … اما لزوماً از طرف شما نیست! از مزایایی استفاده کنید که شما را از رقابت متمایز می کند.

برای اینکه در حوزه خرید شال ارزان و فروش آن خوب بدرخشید هر روز سعی کنید فنون جدیدی در رابطه با فروشندگی یاد بگیرید.

شال عمده را ازکجا تهیه کنیم

بیشتر عمده فروشی های شال و روسری در تهران مستقر هستند و برای خرید شال عمده ارزان شما می توانید به شهر تهران مراجعه کنید. هنگام خرید عمده برای مغازه خود از طرح ها و رنگ های شال به خوبی اطلاع داشته باشید فصل و موقعیت را هم در نظر بگیرید مثلاً اگر نزدیک عید است خرید شما متفاوت خواهد بود با زمانی که نزدیک ایام محرم است. مکان مغازه خود را هم در نظر بگیرید بیشتر چه کسانی اطراف آن رفت و آمد می کنند. البته خانم ها تنوع شال و روسری را دوست دارند و اکثراً همه نوع شال از رسمی تا مجلسی را خریداری می کنند.

شال و روسری در ایران جزء کالاهای پرفروش است و می تواند یک کسب و کار پر بازده برای شما باشد. امروزه تعداد مغازه هایی که به این کار روی آورده اند زیاد است و نیاز اساسی به تبلیغ احساس می شود و برای اینکه در این کار موفق باشیم باید مواردی را رعایت کنیم اول اینکه فروشنده خوب و قابل اعتمادی باشیم صادق بوده و اطلاعات خوبی در مورد نیاز مشتری و جنس مناسب به او بدهیم. دوم بدانیم از کجا خرید کنیم که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم اینکه کیفیت اجناس آن مورد پسند مشتریان باشد. خرید عمده شال ارزان این فرصت را در اختیار شما قرارمی دهد تا هم با قیمت پایینی خرید داشته باشید و هم اجناس شما کیفیت خوبی داشته باشند.

شال نخی بهترین گزینه در فصل تابستان است. معمولاً هرچه قواره شال بزرگتر انتخاب شود بهتر است مگر اینکه به دلایلی مثل گرما اندازه کوچکتر ترجیح داده شود. استفاده از شال و روسری محدود به ایران نمی شود و در کل دنیا زنان به دلایلی مثل محافظت در برابر گرما و سرما، زیبایی و حجاب از شال استفاده می کنند. شال نخی حالت اسپرت دارد و صورت را گرد نشان می دهد، کسانی که تیپ های اسپرت را ترجیح می دهند شال را دوست دارند، انواع طرح های زیبای شال نخی خواهان زیادی از تمام گروه های سنی و از هر طیفی از جامعه دارد ولی روسری رسمی تر است. بیشتر افراد خرید یک شال نخی به عنوان هدیه را ترجیح می دهند چون هم قیمت مناسبی دارد و هم سایز در آن مطرح نیست و اینکه تنوع زیادی دارد و متناسب با هر نوع سلیقه ای است. هنگام خرید شال نخی برای فروش در مغازه کیفیت ظاهری آن را هم در نظر بگیرید و دقت کنید جنس هایی که می آورید زده و لک نداشته باشد و طرح چاپی در آن جابجا نشده باشد. قیمتی را که روی اجناس خود می گذارید دقت کنید بالا نباشد و قیمت های خود را با قیمت اجناس سایر مغازه ها مقایسه کنید.

انواع شال

 • شال نخی این شال ها راحت بوده قابل شستشو و با دوام هستند و قابل اتوکشی و استفاده چندین چند باره می باشند. این شال ها پرطرفدار ترین جنس شال می باشند و به دلیل راحتی و قیمت مناسب برای مصارف روزمره خریده می شوند.
 • شال پلیسه
 • شال مامی
 • شال حریرکرپ به دلیل سبکی و نرمی راحت و زیبا هستند و البته رنگ ماتشان مانع دیده شدن مو ها از زیر شال می باشد و برای استایل و مهمانی های دوستانه گزینه مناسبی می باشد.
 • شال ساتن سطح صاف و براقی دارد و کمی سر می خورد و برای مجالس استفاده می شود.
 • شال لمه این نوع شال بیشتر از طرف خانم های جوان که دوست دارند در مهمانی ها و مجالس دیده شوند درخواست می شود.
 • شال ابریشمی که دارای جنس مرغوب بوده، سبک است، کمتر سر می خورد، چروک نمی شود. قیمت بالایی هم دارد.

شال های لمه و ساتن حریر و ابریشم بیشتر برای مجالس خریده می شود و قیمت بالاتری نیز دارد شال ابریشمی گران ترین جنس شال می باشد. پرطرفدارترین جنس هم نخ می باشد و قیمت مناسبی دارد.

انواع طرح ها

شال نخی در ایران طرح های متنوعی دارد که در سه دسته طبقه بندی می شود.

 • طرح مدرن که شامل طرح کج راه، راه راه، زنجیره و … می شود.
 • طرح کلاسیک که شامل طرح های گل، اسلیمی و … می شود.
 • تک رنگ که طرفداران خاص خودش را دارد.

هر کدام از این طرح ها طرفدارن خاص خودش را دارد و برای کاربردی مناسب می باشد.

شال نخی

شال  نخی بسیار سبک و راحت و در عین حال شیک بوده و می تواند یک استایل دوستانه و اسپرت را تداعی کند.

شال نخی دارای الیاف توخالی طبیعی هست.  نرم، خنک بوده و به عنوان الیاف قابل تنفس و جاذب شناخته می شود. الیاف نخ می توانند ۲۴ تا ۲۷ برابر وزن خود را حفظ کنند. آنها قوی، جاذب رنگ هستند و می توانند در برابر سایش و دمای زیاد مقاومت کنند. در یک کلمه، شال نخی بسیار راحت است. برچسب “نخ خالص”، به ویژه در هند، به این معنی نیست که پارچه فقط از نخ طبیعی ساخته شده است. بلکه این بدان معنی است که مقدار پنبه ای که در پارچه استفاده شده خالص است. پارچه “۱۰۰٪ نخی” محصولی طبیعی است که فقط از الیاف سلولزی تشکیل شده است. این شال ها هر چه بزرگ تر باشند راحت ترند اندازه یک شال معمولی به ۶۰-۷۰ در عرض و ۱۸۰ در طول می باشد ولی اندازه های دیگر ممکن است بزرگ تر یا کوچک تر باشند. این نساجی از نظر شیمیایی آلی است به این معنی که هیچ ترکیبات مصنوعی ندارد. پارچه نخی از الیاف اطراف دانه های گیاهان پنبه حاصل می شود.

تقریباً ۷۵ درصد از محصولات پوشاک جهان حاوی مقداری پنبه هستند. نخ پرکاربردترین الیاف نساجی در جهان است و تولید کنندگان این پارچه را برای مصارف مختلف تولید می کنند.

به عنوان مثال، بیشتر تی شرت ها حاوی مقداری نخ هستند. از این پارچه برای ساخت حوله حمام و دستشویی استفاده می شود و همچنین از آن برای تهیه روتختی، نیز استفاده می شود. حتی ممکن است تولید کنندگان از پنبه برای ساخت پرده، دیوارپوش و انواع دیگر دکوراسیون منزل استفاده کنند.

از آنجایی که نخ بسیار قابل تنفس و جاذب است، معمولاً در ساخت لباس هایی برای هوای گرم استفاده می شود. نرمی آن باعث شده است که گزینه مناسبی برای پوشیدن لباس رسمی و تجاری باشد و توانایی چشمگیر بودن آن باعث شده تا پارچه ای ایده آل برای شال باشد. تولید کنندگان از پنبه حتی برای تهیه لوازم پزشکی نیز استفاده می کنند و از این پارچه برای ساخت نخ های صنعتی و تارپس نیز استفاده می شود. در کل، از پنبه می توان برای ساختن هر نوع پارچه ای برای مصارف مصرفی یا صنعتی استفاده کرد.

چه طور در زمینه شال و روسری فروشنده خوبی باشیم

برای این اینکه بتوانید فروش خوبی داشته باشید باید نیاز مشتریان را بدانید و متناسب با آن به او جنس پیشنهاد دهید. امروزه با گسترش کسب و کارها نیاز به تبلیغ بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. و برای این که فروش خوبی داشته باشید باید تبلیغ مناسبی هم انجام دهید. بهترین تبلیغ برای شال و روسری، یک فروشنده خوب می باشد که بتواند اعتماد مشتری خود را جلب کند. به ویژه اینکه مشتریان شال و روسری اکثراً خانم ها هستند. در اینجا به برخی از ویژگی های یک فروشنده خوب اشاره می کنیم.

۱۰ ویژگی برتر یک فروشنده برتر

هیچ چیز خاص یا جادویی در مورد ویژگی های فروشندگان برتر وجود ندارد.  صفات ساده ای وجود دارند که ممکن است کاملاً واضح  باشند اما به این معنی نیست که همه آنها رادارند.

بیایید ببینیم یک فروشنده خوب چه ویژگی های اخلاقی دارد:

 • خوشحال
 • پرشور
 • خلاق
 • همدل
 • پاسخگو
 • آماده
 • فنآوری
 • بسیار درگیر
 • هدف گرا
 • روابط محور

اگر بخواهیم این ویژگی ها را بیشتر توضیح دهیم:

 • خوشحال

شما می خواهید “بله” زیادی در فروش بشنوید. متأسفانه، هیچ راهی برای این کار وجود ندارد.شنیدن پاسخ های منفی به طور منظم می تواند بسیار ناامید کننده باشد. اما برای افراد موفق، “نه” به معنای پایان نیست.”نه”  برای همیشه نیست، بلکه این بدان معنی است که در حال حاضر نیاز ی در این مورد وجود ندارد.فروشندگان موفق با نگرش مثبت با مشکلاتی روبرو می شوند، از آنها یاد می گیرند و همیشه به دنبال فرصت هستند.آنها در سخت ترین شرایط قوی تر از گذشته خود را نشان می دهند.

 • پرشور

اشتیاق داشتن به این شغل به معنای چیزی غیر از تلاش برای فروش است.فروشندگان پرشور واقعاً در جهت اهداف بالاتر مانند تعالی شخصی و ارتقای خود تلاش می کنند. موفقیت در فروش در کلیه ابعاد زندگی هم تأثیر می گذارد به این معنی که یک فرد پرشور به موفقیت در تمام فرصت ها فکر می کند.

پرشور بودن اگر در جهت صحیح هدایت شود، مزایای طولانی مدت خواهد داشت که روی  کل حرفه تأثیرمی گذارد.فروشندگان برتر اشتیاق خود را برای توسعه حرفه خود دارند و تا به حد مطلوب نرسند تلاش خود را متوقف نمی کنند.با این حال، آنها در درجه اول به تأثیرگذاری در زندگی افراد فکر می کنند و هر روز به سمت آن هدف می روند.

 • خلاق

خلاقیت در فروش اهمیت دارد. ممکن است به خلاقیت فکر نکنید، شاید به نظرتان خلاقیت فقط مختص نویسندگان و هنرمندان باشد ولی فروشندگان هم نیازبه خلاقیت دارند.  فروشندگان برتر به طور متفاوتی به امور نگاه می کنند. تفکر خلاق و مهارت های تحلیلی، آنها را قادر می سازد راه حل هایی را ارائه دهند که دیگران آن را نمی بینند. آنها مدبر هستند و از هر آنچه در اختیار دارند بهترین نتیجه را می گیرند. اگر می خواهید بهترین باشید، باید یک حل کننده مشکل خلاق باشید که می تواند روش های جدیدی را برای کمک به مشتریان خود ارائه دهد.

 • همدل

همدلی و دلسوزی پیش نیاز خدمات عالی به مشتری است.

 • درگیر

درگیر بودن مهم است. شما باید هر روز در کارخود فعال و حاضر باشید.

فروشندگان برتر به طور واقعی عاشق شغل خود و افرادی هستند که با آنها کار می کنند. آنها به محصول خود اعتقاد دارند و این بدان معنی است که  می توانند با اطمینان کامل بفروشند.

آنها فعال و متصل به سازمان خود هستند. آنها در ارزیابی ها ، نظرسنجی ها و برنامه های آموزشی شرکت می کنند.

هدف گرا

توانایی تنظیم اهداف شخصی و حرفه ای یک ویژگی مشترک موفق ترین فروشندگان است. بیشتر فروشندگان هدف گرا هستند.

آنها فقط یک هدف ندارند. آنها دقیقاً می دانند که چه کاری می خواهند (و چه زمانی) انجام دهن ، و همه چیز را در مورد این اهداف برنامه ریزی می کنند. بهترین فروشندگان نیز اهداف بلند پروازانه اما قابل دستیابی را تعیین می کنند.فروشندگان موفق اهداف بلند مدتی را تعیین می کنند که به آنها در رشد فردی و حرفه ای کمک می کند.رسیدن به این اهداف مستلزم صبر، برنامه ریزی و دید طولانی مدت است.

حتماً این ضرب المثل را شنیده اید که اگر نمی دانید کجا می روید، چگونه می خواهید به آنجا برسید؟فروش همه چیز مربوط به روابط است. بهترین فروشندگان از اهمیت اعتماد و اطمینان و رضایت از هرگونه معامله آگاهی دارند.

آنها همچنین می دانند که رسیدن به این موارد می تواند به زمان نیاز داشته باشد، به همین دلیل آنها به طور مرتب با گذشت زمان مشتری را پیگیری می کنند، نه فقط وقتی که می خواهند یک معامله را ببندند. نکته اصلی در اینجا اصالت است. این رابطه نیاز به اصالت دارد ، نه صرفاً معامله ای.

بدون شک سود و ضرر همیشه وجود خواهد داشت، اما موفق ترین فروشندگان هرگز با مشتریان خداحافظی نمی کنند.یک مغازه نورگیر و زیبا به همراه انواع تزئینات شال و روسری هم میتواند گزینه خوبی برای تبلیغ باشد. همچنین اگر در محل رفت و آمد خانم ها و دختران باشد، صد در صد در جذب مشتری تأثیرگذار خواهد بود.

خرید شال نخی از عمده فروشان

برای خرید شال نخی از عمده فروشان می توانید به تهران مراجعه کنید چون اکثر عمده فروشان شال در این شهر مستقر هستند و شما می توانید با قیمت پایین برای مغازه خود جنس تهیه کنید. توزیع کننده و تولید کنندگان شال و روسری بیشتر در شهرهای مشهد، یزد، اصفهان و تبریز فعالیت می کنند. این توزیع کنندگان در درجه اول محصولات خود را به عمده فروشان در حجم بالا می دهند و شما می توانید این محصولات را به صورت حجم کمتر تهیه کنید. شال نخی بیشتر از انواع دیگر شال ها در ایران طرفدار داشته و تولید می شود و تمام مغازه های شال و روسری اول به سراغ تهیه شال نخی می روند تا نیاز مشتریان خود را برآورده کنند. ایران قادر است بهترین طرح های شال نخی را ارائه دهد و حتی سایر کشورها طرح های ایران را کپی می زنند.

ایران جزء کشورهایی است که فروش شال و روسری در آن بسیار رواج دارد. در زمان های گذشته چون فروشنده شال و روسری در بازار کم بود نیاز به رقابت احساس نمی شد. ولی امروزه نیاز اساسی به بازاریابی و رقابت احساس می شود. اولین پله ای که یک فروشنده شال و روسری باید طی کند انتخاب عمده فروشی شال و روسری می باشد. با خرید محصولات با قیمت مناسب و با کیفیت، فروشنده می تواند کالا را با قیمت پایین تر به مشتری عرضه کند و فروش خوبی داشته باشد،  پس در درجه اول یک مغازه دار باید عمده فروشی شال و روسری را برای مغازه خود انتخاب کند.

شال

شال اغلب برای تیپ های اسپرت مناسب است و صورت را گرد نشان داده و هر گروه سنی طرفدار آن می باشد. رنگ بندی و طرح های کار شده روی شال مهمترین عامل در انتخاب آن می باشد.

 استفاده از شال یا روسر فقط مختص کشور های اسلامی نمی باشد و در کل دنیا زنان دوست دارند بنا به دلایلی سرو گردن خود را بپوشانند. شال پارچه ای است که به دلیل گرمی، محافظت در برابر آفتاب، پاکیزگی، مد یا دلایل مذهبی  اطراف گردن یا سر را می پوشاند. حتی در بعضی کشورها  برای نشان دادن حمایت از یک باشگاه ورزشی یا تیم از آن استفاده می شود. شال را می توان در انواع مختلفی از مواد مانند پشم، کتان، نخ یا پنبه تهیه کرد. فروش شال و روسری می تواند گزینه مناسبی برای شروع یک کسب و کار مناسب در ایران باشد چون کالایی است که در میان مردم محبوبیت زیادی دارد و همچنین نیاز به سایز بندی نداشته و همیشه و در تمام اندازه ها به فروش می رود. قبل از اینکه به عمده فروشی شال و روسری مراجعه کنیم باید بدانیم که در بازار شال و روسری رنگ و طرح همیشه بر برند ارجحیت دارد.  پس قبل از این که در مورد برند تحقیق کنید اول طرح و رنگ را مشخص کنید. کیفیت ظاهری شال و روسری در فروش آن نقش اساسی دارد بسته بندی شیک و زیبا هم مهم است و دقت کنید شال لک دار، زده دار و دارای نقوش جابه جا شده نخرید.  بازار تهران محل اصلی عمده فروشی شال و روسری می باشد.

اندازه شال

اندازه متوسط شال ۶۰- ۷۰ سانت عرض و طول ۱۸۰ سانت می باشد البته طول ۲ متر بهتر است چون نگه داشتن شال بزرگ راحت تر است و به دلیل بزرگی و تا شدن،  بهتر می تواند در حفظ حجاب مؤثر باشد.

برندها

طرح های چینی و پاکستانی را به جرئت می توان کپی طرح های ایرانی دانست. شال های نخی تک رنگ و رنگی جزءکالاهای پرفروش در ایران می باشد.

انواع برندهای شال و روسری

 • سیمارو
 • توتو
 • لورنزو
 • گستراسکارف
 • ماچو
 • و…

همیشه برندهای ایرانی و ترک مشتریان زیادی  داشته است.

انواع جنس شال

 • نخی: پر طرفدارترین جنس شال می باشد راحت، سبک و خنک است کمتر سر می خورد قیمت آن مناسب است قابلیت چندین بار شستشو و اتو کشی دارد.
 • حریر: به نسبت شال نخی بیشتر سر می خورد حالت تزئینی دارد تا حالت حجابی، سبک و خنک است برای فصول گرم سال مناسب است.
 • ساتن: سطح صاف و براق دارد بیشتر سر می خورد کاربرد مجلسی دارد
 • ابریشم: مرغوب و گران قیمت است کمتر از ساتن و حریر سر می خورد کمتر چروک می شود و برای مجالس استفاده می شود.

شال های ابریشمی و حریر اغلب در مراسم و مجالس استفاده می شود و قیمت بالاتری هم دارد. این روسری ها با رنگ های ثابت و طرح های فوق العاده مشتریان خاص خودش را دارد.

شال ها با جنس نخ به دلیل دوام بالا، راحتی و عدم سر خوردن و قیمت مناسب مشتریان زیادی دارد که برای کاربردهای روزمره از آن استفاده می کنند.

انواع طرح های شال و روسری

 • سنتی: دارای نقوش گل و بوته، اسلیمی و …
 • مدرن: طرح های زنجیری، چهارخانه و …
 • تک رنگ: در یک رنگ

تاریخچه شال و روسری

پوشیدن شال و روسری از زمان های قدیم در سراسر جهان رواج داشته است. در روم باستان از این لباس برای تمیز نگه داشتن سر و گردن استفاده می شده و نه گرم کردن. آن را کانونی یا سوداریوم (در لاتین برای “پارچه عرق”) می نامیدند و برای پاک کردن عرق از گردن و صورت در هوای گرم استفاده می شد. این پارچه ها در ابتدا توسط مردان دور گردنشان  پوشیده می شد یا به کمربندشان گره می خورد.

روسری تا اوایل قرن ۱۹ برای مردان و زنان به یک لوازم جانبی واقعی مد تبدیل شد. تا اواسط قرن بیستم، شال ها و روسری ها به یکی از ضروری ترین لوازم جانبی  برای زنان تبدیل شدند.

موارد استفاده و انواع

در آب و هوای سرد، یک شال بافتنی ضخیم، که اغلب از پشم ساخته می شود، برای گرم نگه داشتن، روی سر و  اطراف گردن استفاده می شود که معمولاً با یک ژاکت یا کت همراه است. همچنین از شال می توان برای پوشاندن صورت و گوش از سرما  استفاده کرد. قبل از مراجعه به عمده فروشی شال و روسری باید فصل و نوع کاربرد آن را هم مشخص کنیم.

شال نازک، غالباً به عنوان یک حجاب زیبا در بین خانم ها استفاده می شود. در کشورهای غیر اسلامی در آب و هوای خشک، گرد و غبار و یا در محیط هایی که آلودگی های زیادی در هوا وجود دارد،  از روسری های نازک برای تمیز نگه داشتن سر استفاده می شود. با گذشت زمان، این رسم در بسیاری از فرهنگ ها، به ویژه در بین زنان، به یک کالای شیک تبدیل شده است.

انواع شال

 • شال نخی
 • شال لمه
 • شال شنی
 • پلیسه

تبلیغ شال و روسری

تبلیغ در هر صنف و صنعتی یک عامل بسیار مهم در جذب مشتری می باشد. بهترین عامل تبلیغ  یک فروشنده صادق است که بتواند تمام ویژگی های محصول خود را شرح دهد نیازهای مشتری خود را تشخیص داده و

بهترین محصول را به او پیشنهاد دهد . خریداران شال و روسری اکثراً خانم ها هستند و دوست دارند از جایی خرید کنند که  راحت باشند.

برخی از ویژگی های یک فروشنده خوب

 • به مشتری خوب گوش دهد

یک فروشنده خوب نیازهای مشتری را برآورده می کند. تنها راه برای فهمیدن نیاز مشتریان خوب گوش دادن است. بهترین فروشندگان همیشه صحبت نمی کنند.

 • خود را به جای مشتری بگذارد

یک فروشنده خوب می داند چگونه مشتری خود را راضی کند. آنها به خوبی می دانند که چگونه می توانند یک محصول یا خدمات را بفروشند. همدلی راهی عالی برای پیش بینی آنچه مشتری می خواهد است.

 • رقابت پذیری

فروشندگانی که موفق می شوند از سنجش مهارت های خود در برابر رقبا  لذت می برند. در یک کلام ، آنها رقابت می کنند. آنها نمی خواهند فقط در کاری که انجام می دهند بهتر شوند. آنها می خواهند در تمام زمینه ها از همه بهتر باشند.

 • شبکه سازی

فروشندگان خوب عاشق شبکه هستند. به این معنی که آنها در دل مردم نفوذ می کنند و مشتریان خود را انتخاب می کنند آنها در جامعه خود درگیر می شوند و روابط تجاری مختلفی با هم دارند. شبکه سازی بخشی از کار برای آنها نیست بلکه راهی است که دوست دارند وقت خود را سپری کنند.

 • اعتماد به نفس

اعتقاد به محصول یا خدمتی که می فروشند ضروری است. این اعتماد به نفس به مشتریان هم سرایت می کند و باعث می شود مردم بخواهند بیشتر بخرند.

 • با انگیزه برای فروش

یک فروشنده موفق همیشه با انگیزه است. آنها همیشه در هر لحظه آماده فروش هستند و به طور مداوم به دنبال فرصت ها هستند.

 • انعطاف پذیری

وقتی تعداد فروش کم می شود، دلسرد نمی شوند. در عوض ، آنها به دنبال راه های ابتکاری برای چرخاندن کارهاهستند.

هنگام تبلیغ خود در فضای آنلاین هم این هفت ویژگی را فراموش نکنید.

ویژگی های برجسته یا ویژگی های یک نسخه تبلیغاتی خوب عبارتند از: (۱) باید ساده باشد (۲) باید بتواند توجه خواننده را به خود جلب کند (۳) باید پیشنهادی باشد (۴) باید دارای ارزش اعتقاد (۵) باشد. به مردم آموزش دهید (۶) باید ارزش به یاد ماندنی داشته باشد و (۷) باید واقعیت داشته باشد!

ویژگی های مغازه روسری فروشی

یک عامل مهم دیگر در جذب مشتری مغازه نورگیر، زیبا و شیک می باشد و هم چنین محل مغازه که در یک جای پررفت و آمد باشد.

قبل از اینکه برای خرید اجناس مغازه به عمده فروشی شال و روسری سری بزنید باید با انواع طرح ها و جنس های روسری آشنا باشید و بدانید هر رنگ و جنسی برای کاربردی استفاده می شود.

مشتریان خود رابشناسید

مشتریان شما چه کسانی هستند؟ چه سنی دارند؟ و چه سیقه ای دارند؟ البته برای یک مغازه شال و روسری بازار هدف تاحدودی مشخص است ولی بد نیست کمی بیشتر در این زمینه تأمل داشته باشیم.

با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد، داشتن یک بازار هدف تعریف شده از همیشه مهمتر است. هیچ کس نمی تواند همه را هدف قرار دهد.

بسیاری از مشاغل می گویند “هرکسی که به اجناس  من علاقه دارد” هدف قرار دادن یک بازار خاص به معنای این نیست که شما افرادی را که معیارهای شما مطابقت ندارند محروم می کنید. در عوض، بازاریابی هدفمند این امکان را به شما می دهد تا کالاهای خود را روی یک بازار خاص متمرکز کنید که بیشتر از سایر بازارها از شما خرید می کنند. این روشی بسیار مقرون به صرفه تر، کارآمدتر و مؤثرتر برای دستیابی به مشتریان بالقوه است.

به عنوان مثال ، یک فروشنده روسری می تواند زنان بین سنین ۲۰ الی ۵۰ سال را مشتری هدف خود قرار دهد برای تعریف بازارهدف دقیق تر، این فروشنده حتی  می تواند مردانی را هم در نظر بگیرد که می خواهند از شال یا روسری به عنوان هدیه استفاده کنند.

با داشتن یک مخاطب مشخص ، تعیین موقعیت مکانی و نحوه فروش برای شما بسیار ساده تر است.

قبل از مراجعه به عمده فروشی شال و روسری بدانید بازار هدف شما بیشتر چه کسانی هستند، بیشتر کجاها رفت و آمد می کنند، چه سلیقه ای دارند و بیشتر طرفدار چه رنگ، طرح و جنسی هستند.

اکثر عمده فروشی شال و روسری در شهر تهران مستقر هستند و برای خرید برای مغازه باید به این شهر مراجعه کنید. توزیع کننده شال و روسری کسانی هستند که این اجناس را به صورت انبوه تولید کرده و به عمده فروشی شال عرضه می کنند. توزیع کنندگان اغلب در شهر های مشهد، یزد، اصفهان، تبریز، تهران مستقر هستند و عمده فروشی شال و روسری برای خرید باید به این شهرها مراجعه کند. یک عمده فروش شال و روسری اجناس را به قیمت پایین تر میخرد و به مغازه داران و فروشنده ها می دهد. مغازه دارن نمی توانند از توزیع کننده مستقیماً خرید کنند و اگر هم بخواهند انباری برای نگه داری این حجم جنس ندارند.

شال و روسری در ایران طرح های بسیار جذاب و زیبایی دارد و حتی بعضی از کشورها از ایران تقلید می کنند.

پوشیدن روسری در کشور ما ایران نه تنها یک امر ضروری می باشد بلکه امروزه انواع مد و سلیقه بانوان ایرانی در آن رسوخ کرده به همین دلیل یک کسب و کار خوب و پرفروش می باشد. در فروش روسری نیازی به تعیین اندازه و سایز بندی نیست و همه اندازه ها برای هر کسی کاربرد دارد و این یک مزیت محسوب می شود. هر رنگ و طرحی چه رسمی و چه مجلسی طرفداران خاص خود را دارد. و یک عمده فروشی روسری باید هر نوع سلیقه و کاربردی را در محصولات خود در نظر بگیرد. خرید از عمده فروشی روسری رایجترین  و پرسودترین خرید و فروش ها در این حوزه می باشد. روسری ها می توانند طرح های بسیار متنوعی داشته باشند علاوه برآن یک روسری را می توان به روش های مختلفی روی سر گره زد پس قبل از اینکه به عمده فروشی روسری سری بزنید باید اطلاعات کافی از طرح ها و رنگ های پرفروش داشته باشید. شال و روسری تنوع زیادی دارد نیازی به تعیین سایز نیست و قیمت یک شال یا روسری با قیمت یک وعده غذای بیرون برابری می کند بنابراین بسیاری از کسانی که می خواهند هدیه ای برای عزیزان خود بخرند شال یا روسری را انتخاب می کنند. در هنگام خرید جنس از عمده فروشی روسری برای مغازه خود در نظر داشته باشید که جنس شال و روسری طوری باشد که زیاد سر نخورد و طرح و رنگ های متنوع برای برای سلیقه های متنوع تهیه کنید. برای اینکه هنگام خرید از عمده فروشی روسری میان هزاران طرح و رنگ گیج نشوید باید آشنایی کافی با طرح ها و جنس روسری داشته باشید و این را در نظر بگیرید که توجه به کیفیت ظاهری روسری در جذب هر چه بیشتر مشتری و فروش بالاتر نقش اساسی دارد.

انواع طرح روسری

 • سنتی: شامل انواع گل و بوته و … می باشد
 • مدرن: چهارخانه، راه راه، کوبیسم، زنجیری و …
 • تک رنگ: معمولاً نخی و ساده است و رنگ های متنوعی دارد.

انواع جنس روسری

 • نخی: زیرمجموعه ای از پارچه های پنبه ای هستند، راحت بوده و کمتر سر می خورند
 • حریر: سبک، نازک و خنک هستند برای فصول گرم سال مناسبند
 • ساتن: سطح صاف داشته و برای روسری های مجلسی بیشتر استفاده می شود.
 • ابریشم: پارچه ای مرغوب و سبک است برای روسری های مجلسی استفاده می شود و گران قیمت است

برای اینکه در خرید از عمده فروشی روسری انتخاب مناسبی داشته باشید باید مشتریان خود را بشناسید تا بدانید بیشتر طرفدار کدام طرح و جنس هستند.

در مورد بازار روسری تحقیق کنید

نشان دادن اینکه شما وضعیت بازار را می دانید و باید برای موفقیت در خرید و فروش روسری چه کاری انجام دهید، بسیار مهم است.

برای اینکه بدانید چه طرح و رنگی را از عمده فروشی روسری بیشتر تهیه کنید در مورد بازار روسری تحقیق کنید تحقیقات بازار با هدف فهم دلایل خرید محصولات، انجام می شود. این کار مواردی مانند رفتار مصرف کننده را بررسی می کند، از جمله اینکه چگونه عوامل فرهنگی، اجتماعی و شخصی بر رفتار مشتریان تأثیر می گذارند.

تحقیقات بازار به دو دسته اصلی و ثانویه تقسیم می شود. تحقیقات اولیه بازار هدف را مستقیماً مطالعه می کند، در حالی که تحقیقات ثانویه اطلاعاتی را که دیگران درباره مشتریان جمع آوری کرده اند مطالعه می کند. تحقیقات اولیه ممکن است مصاحبه تلفنی یا نظرسنجی باشد یکی از راه های تحقیقات اولیه برای انتخاب کالای پرفروش بررسی سوابق فروش مغازه می باشد به این معنی که قبلاً کدام روسری ها از چه جنس و طرحی می توانید سوابق فروش خود را نیز مطالعه کنید. تحقیقات ثانویه ممکن است از گزارش های موجود در وب سایت های سازمان های مختلف یا وبلاگ های نوشته شده در مورد این صنعت باشد. برای برنامه خود می توانید از هر نوع تحقیق یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید.

سؤالهای اساسی که می خواهید با تحقیقات بازار به آنها پاسخ دهید عبارتند از:

 • مشتری های شما چه کسانی هستند؟ آنها را از نظر سن، شغل، درآمد، شیوه زندگی، پیشرفت تحصیلی و غیره شرح دهید.
 • الان آنها از شما چه می خرند؟ عادات خرید آنها در رابطه با خرید روسری توصیف کنید، از جمله میزان خرید آنها، برندهای مورد علاقه آنها، محبوب ترین ویژگی ها و نکات غالب قیمت.

 • چرا روسری می خرند؟ برای جواب دادن به این سؤال سعی کنید خود را به جای مصرف کننده بگذارید. پاسخ ها به محصول و کاربردهای آن بستگی دارد. برای پوشش، حفاظت از گرما و سرما، زیبایی یا …

 • آنها چه چیزی را از شما خریداری می کند؟ اگرچه ممکن است پاسخ به این سؤالات دشوار به نظر برسد، ولی این پاسخ ها اطلاعات مفصلی در مورد بازارها، آمار فروش و انگیزه خرید مصرف کننده  به ما می دهند. بهره برداری از منابع جمع آوری اطلاعات برای پاسخ هر چه بیشتر به سوالات، برنامه شما را قانع کننده تر و شانس موفقیت شما را بیشتر می کند. برنامه های نرم افزاری برنامه کسب و کار شامل تحقیقات دقیق و تحقیقات آنلاین در دسترس است. اگر از چنین نرم افزاری استفاده می کنید، از این قابلیت استفاده کنید و داده های اضافی را که در جای دیگری پیدا می کنید به آن اضافه کنید.

مشتریان بالقوه خود را بشناسید

نه تنها در فروش شال و روسری بلکه قبل از راه اندازی هر شغل جدید، باید مشتری بالقوه خود را شناسایی کنید. برای داشتن یک ایده خوب برای محصول یا خدمات با توجه به نیازهای مشتریان و آینده نگری، باید آنها را بهتر بشناسید. تعیین بازار هدف برای تجارت شما همچنین به استفاده بهینه از منابع بازاریابی و تبلیغات شما کمک خواهد کرد. شناسایی بازار هدف کار ساده ای نیست. برای شناسایی آن نیاز به تحقیق دارید اگر بازار هدف را به درستی شناسایی کنید این یک مزیت رقابتی به شما می دهد تا ایده های خود را همراه با آینده نگری جامه عمل بپوشانید. در اینجا چند نکته هوشمندانه وجود دارد که می توانید ضمن شناسایی مشتریان بالقوه خود از آنها استفاده کنید!

 • مشخصات مشتریان را در نظر بگیرید

اولین و مهمترین قدم در جهت تعیین بازار هدف، آگاهی از مشخصات مشتریان است. گروه سنی، جنسیت، موقعیت مکانی، وضعیت تأهل، شغل و درآمد سالانه اصول اساسی برای شروع آن است. به عنوان مثال، مغازه ای که مشتریان خود را به عنوان دختران و زنان جوان بین ۱۵-۲۵ سال شناسایی می کند یا مشتریان هدف خود را به عنوان زنان ۱۸ تا ۳۰ ساله تعریف می کند.

 • ارزیابی روانشناسی

بعد از اینکه با چشم انداز خود آشنا شدید، باید روانشناسی آنها را در نظر بگیریدکه شامل خصوصیات شخصیتی ،هنجارهای اجتماعی، ارزش ها، علایق و سبک زندگی است. برای اینکه فروش کالای شما موفقیت آمیز باشد، باید ارزیابی کنید که این کالا چگونه می تواند در سبک زندگی خریداران بالقوه شما تفاوت ایجاد کند.

 • درمورد مارکهای رقیب موفق تحقیق کنید

ساده ترین روش برای شناسایی مشتریان و آینده نگری، انجام تحقیقات بر روی مارک ها است. با این حال، شما نباید خرید خود را به بازار انبوه محدود کنید. بنابراین به بازار هدف رقیب خود نگاهی بیندازید اما به دنبال بازارهای دیگر نیز باشید.

 • محصولات خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه کسی از شما خریداری می کند

یکی دیگر از نکات بصیرت شناختن چشم اندازهای شما، انجام تجزیه و تحلیل محصول است. مزایای محصول خود را تعریف کنید و سپس تجزیه و تحلیل کنید که چه کسی می خواهد این کالا را خریداری کند. به عنوان مثال، در نظر بگیریم که روسری شما نخی و با رنگ بندی تیره باشد. در این صورت می توانید مشتریان خود را زنان جوان و میانسال در نظر بگیرید مثلا ً گروه سنی ۵۰- ۲۰ . اگر کالای گران قیمتی را به فروش می گذارید افراد جزئیات دقیق محصول را جویا خواهند شد.

 • وبلاگ ها و انجمن ها را بخوانید

زندگی امروز محدود به دنیای حقیقی نمی شود و ارتباط با اینترنت و فضای مجازی هم می تواند در شناسایی بازار هدف بسیار سودمند باشد. با خواندن وبلاگ ها و انجمن های مربوطه در این صنعت، می توانید به راحتی مصرف کنندگان بالقوه خود را بصورت آنلاین جستجو کنید. در دوره دیجیتالی فعلی، مشتریان دوست دارند در مورد پست ها و انجمن های وبلاگ اظهار نظر کنند، می توانید به وب سایت های دارای رتبه برتر صنعت خود مراجعه کنید و ببینید چه نوع مشتریانی در مورد پست های وبلاگ خود اظهار نظر می کنند و در بحث های انجمن شرکت می کنند. می توانید از رسانه های اجتماعی نیز استفاده کنید تا چشم انداز خود را مشخص کنید. اگرچه وقت گیر است، جستجوی آنلاین موجب صرفه جویی در هزینه های زیادی می شود و در عصر کنونی ایجاد روابط با مشتریان به صورت آنلاین آسان تر است.

از رویکرد ارتباطی منحصر به فرد و غیر متعارف استفاده کنید

به جای استفاده از فراخوانی سرد سنتی و سایر رویکردهای ارتباطی برای دستیابی به مشتریان احتمالی خود، از پورتالهای ابتکاری و تعاملی مانند گفتگوی زنده استفاده کنید. ادغام پشتیبانی چت زنده در وب سایت مشاغل شما به شما کمک می کند تا با مشتری های بالقوه خود به روشی راحت تر ارتباط برقرار کنید. می توانید در مورد جمعیت و روانشناسی بازدیدکنندگان در صفحه وب خود اطلاعات کسب کنید. بازاریابی محصولات خود و متناسب با خدمات مشتری متناسب با تنظیمات آنها، با کمک سرویس چت زنده بسیار آسان تر خواهد بود.

در مورد قیمت ها اطلاعات کسب کنید

به عنوان بازاریاب و صاحبان مشاغل، به احتمال زیاد شما با روند قیمت گذاری محصولات یا خدمات سر و کار خواهید داشت. از قیمت ها آگاهی لازم را کسب کنید و از عمده فروشی روسری خرید کنید که قیمت مناسبی پیشنهاد دهد در این صورت شما می توانید اجناس خود را با قیمت مناسب بفروشید و مشتریان بیشتری داشته باشید.

یکی از اولین تکنیک هایی که بسیاری از بازاریابان برای ایجاد استراتژی جدید قیمت گذاری انجام می دهند، مقایسه مستقیم قیمت با رقبا است.

مشکل این روش در این است که، قیمت گذاری تطبیقی ​​همیشه به همان اندازه معتبر نیست که بازاریاب فکر می کند، و می تواند برداشت مشتری را از محصول تحت تأثیر قرار دهد.

مشتری ممکن است به دنبال ارزان ترین ها نرود. پس هنگام قیمت گذاری حتما ً کیفیت را هم درنظر بگیرید. از عمده فروشی خرید کنید که کیفیت خوب و قیمت مناسب دارد.

خرید و فروش روسری در ایران

توزیع کنندگان روسری در ایران اغلب در استان‌های یزد، اصفهان، تهران، تبریز و مشهد می‌باشند و یک عمده فروشی روسری تمام محصولات خود را از این شهرها تهیه می کند. عمده فروشی روسری کالاهای خود را به صورت انبوه و یکجا خریداری می کند چون خرید کالا به صورت انبوه تخفیف های خاص خودش را دارد. مغازه داران و فروشندگان محصولات خود را از عمده فروشی روسری تهیه می کنند. اکثر طرح و رنگ های پرطرفدار روسری از روی هم کپی می شود و ممکن است حاشیه سود پایینی برای توزیع کننده داشته باشد.

چون طرح های روسری توسط طرح و رنگ بومی تهیه می شود تولید روسری در ایران با تعداد بسیار بالا اتفاق می افتد. بیشتر عمده فروشی های روسری در شهر تهران متمرکز هستند.